Brzezie wspomina wjazd Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa [ZDJĘCIA]

„Mnóstwo ludzi rozkładało zaś na ziemi swoje płaszcze, inni obcinali gałązki z drzew i rzucali je na drogę. A cały tłum przed Nim i wokół Niego wołał: – Niech żyje Król, potomek Dawida!”

- reklama -

Tradycyjnie już od kilku lat w Brzeziu, jak i w wielu kościołach w Polsce, w niedzielę palmową, nie tylko wspomina się wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy Jezusa Chrystusa Judasz zdradził i wydał Żydom, ale organizuje się procesje symblizujące wjazd Jezusa do Jerozolimy krótko przed ukrzyżowaniem. Obowiązkowy osioł i palmy, symbole tego dnia, wywodzą się z zapisów ewangelii:

„Gdy zbliżali się do Jerozolimy i byli już w Betfage na Górze Oliwnej, Jezus wysłał przed sobą dwóch uczniów. – Idźcie do najbliższej wsi – powiedział. – Zaraz przy wejściu do niej znajdziecie uwiązaną oślicę, a przy niej osiołka. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie. Gdyby ktoś zwrócił na to uwagę, powiedzcie po prostu: „Pan ich potrzebuje i zaraz odprowadzi”. W ten sposób miały się spełnić słowa proroka:

„Powiedzcie córce Syjonu:
Oto przybywa twój Król,
łagodny, jadący na osiołku
– źrebięciu oślicy!”. /ew. wg św. Mateusza/

Ks. Bogdan Rek zachęcał wiernych do pobożnego świadectwa wiary jakim jest wspólne przeżywanie wejścia do świętego miasta pokoju, gdzie odbywał się sąd nad mesjaszem i zbawicielem, o czym usłyszeli wierni w dzisiejszym czytaniu.

 

 

Ireneusz Burek

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Objawił si e cud : na osiołku kaczka jechała ,spadła , do wody wpadła i wody do tyłka nabrała , i palma …utonęła czy kaczor … Jak ksiądz ,i modły odwalę za kasę , BOGA przekupię , naiwnych ogłupię

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here