Pół miliona piw na 800-lecie nadania praw miejskich Raciborza

Browar Zamkowy przygotuje aż 500 tys. butelek piwa ze specjalnymi, jubileuszowymi etykietami.

Browar Zamkowy, z okazji obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborza, jak i jubileuszu 450-lecia swojego istnienia, przygotuje limitowaną serię piw: – Z okazji jubileuszu 450-lecia pierwszej wzmianki o browarze na zamku w Raciborzu, przygotowujemy limitowaną serię piw o wyjątkowych smakach. W obiegu jest już m.in. piwo Dubbel oraz Belgian Blond. Do ich stworzenia użyliśmy wyjątkowego szczepu drożdży, pochodzącego z belgijskich klasztorów – mówi Rajmund Petrzyk, mistrz piwowar Browaru Zamkowego w Raciborzu. Wyjątkowe będą również etykiety butelek (na których przedstawione zostaną najładniejsze zakątki miasta) oraz podkładki i kufle.

- reklama -

Racibórz, Browar Zamkowy: Jubileuszowe etykiety

Seria 500 tys. butelek z sześcioma różnymi etykietami dostępna będzie w sprzedaży od połowy kwietnia. Browarnicy przygotowują również niespodziankę na Dni Raciborza, kiedy to warzyć będą zupełnie nowy gatunek piwa: – Będzie to lekki trunek o niższej zawartości alkoholu, a jego receptura właśnie jest opracowywana. Mam nadzieję, że raciborzanom zasmakuje. Zapraszamy do degustacji od 9 do 11 czerwca – zachęca Mariusz Dudek, prezes Zarządu Browaru Zamkowego Racibórz.

Do obchodów tak zacnej rocznicy przyłączyło się również Mieszko. Fabryka, która od lat na terenie miasta produkuje słodkości i zatrudnia wielu mieszkańców, tym razem swoje czekoladki (wisienki w likierze) wypuszcza w specjalnym opakowaniu – jubileuszowa grafika przedstawia raciborski Rynek, a jej autorem jest Janusz Rzodeczko.

Racibórz, Mieszko: Jubileuszowa grafika opakowania czekoladek

publ. /k/
Fot. M. Matusik

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj