Raciborskie Centrum Kultury zaprasza. Co w najbliższym czasie?

Selfie RCK

Wśród propozycji RCK m.in. koncert „Ballads for Ella”, widowisko baletowe „Alicja w krainie czarów”, Blues Combo – Keith Dunn, Harsh Guitar Mark oraz spektakl „Selfie.com.pl”.

- reklama -

22 kwietnia godz. 18:00 RCK RDK (ul. Chopina 21) 

Koncert „Ballads for Ella” w 100 lat od narodzin Elli Fitzgerald w wykonaniu:
Ewy Urygi, która dysponuje fantastycznym głosem. Jej szczególnym atutem jest siła interpretacji. Uznana za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.
Marka Soskina – profesora słynnej amerykańskiej uczelni The Manhatan School of Music w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie siedem autorskich albumów płytowych.
Luquesa Curtisa – światowej sławy kontrabasisty jazzowego, który koncertuje na całym świecie m.in z Eddiem Palmieri, Brianem Lynchem, Ralphem Petersonem, Christianem Scottem, Gary Burtonem, Stefon Harrisem i wieloma innymi artystami.
Doroty Piotrowskiej – wybitnej polskiej perkusistki jazzowej, która współpracuje z wybitnymi muzykami światowego jazzu takimi jak m.in.: Jeremy Pelt, George Garzone, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Lafayefe Harris.

RCK ELLA

Bilety w cenie 40 i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na www.rck.com.pl, www.kupbilecik.pl. Honorowane raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina +.

23 kwietnia, godz. 16:00 w RCK RDK (ul. Chopina 21)

Balet „Alicja w krainie czarów”
RCK zaprasza na widowisko baletowe pt. „Alicja w Krainie Czarów”, w wykonaniu Artystycznej Szkoły Podstawowej im. P.J. Vejvanovskiego w Hlučínie.

Alicja w Krainie Czarów

Bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

23 kwietnia, godz. 18:00 RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)

Blues Combo – Keith Dunn, Harsh Guitar Mark
Keith Dunn (USA) – Harmonijkarz, wokalista, autor tekstów i producent, który cieszy się długą karierą muzyczną. Znany jest na scenach od Memphis do Moskwy, od Austin po Amsterdam. Śpiewa i gra prosto z serca.
Harsh Guitar Mark (PL) – Wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Wykonuje różne style bluesa – delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. W 2013 roku nagrał płytę Sitting Right Down And Moan.

RCK Blues Combo

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane karty: Senior 60+ i Rodzina+.

7 maja, godz. 17:00 RCK RDK (ul. Chopina 21)

„Selfie.com.pl” – Teatru My, w wyjątkowej aktorskiej obsadzie
Spektakl „Selfie.com.pl”, w reżyserii Marii Seweryn, to najnowsza propozycja Teatru My. Obsada aktorska rysuje się wyjątkowo, także ze względu na dorobek artystyczny aktorów. Wystąpią: Dorota Pomykała, Robert Gonera, Julia Kamińska, Filip Bobek.
Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida (Dorota Pomykała), przebojowa, nowoczesna kobieta. Zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia, nigdy mu tego nie wybaczyła i od tamtej pory jest wrogiem mężczyzn. Zamartwia się o córkę Julię (Julia Kamińska), która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie… W innym małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Gerard (Mirosław Baka/Robert Gonera) z synem. Gerard sam wychował swojego syna, ponieważ żona odeszła z jego szefem. Od tamtej pory Gerard nienawidzi kobiet. Martwi się o syna Pawełka (Filip Bobek), ma nadzieję, że syn znajdzie gdzieś tę wyjątkową partnerkę na całe życie i że będzie szczęśliwy… Chcąc pomóc Julii i Pawełkowi, Brygida i Gerard stwarzają profile swoich dzieci na portalu randkowym. Brygida, widząc zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Kiedy wysyła zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, twierdząc, że jest to idealna partnerka dla jego syna! Happy end jest bliski, ale czy na pewno?

Selfie RCK

Bilety w cenie 70, 60 i 50 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here