Wielkanocne spotkanie na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

zamek piastowski raciborz teatr amatorski na zamku uniwersytet trzeciego wieku kuznia raciborska

Na wielkanocnym podwieczorku spotkali się artyści Teatru Amatorskiego Na Zamku i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej.

W poniedziałek na Zamku Piastowskim odbyło się spotkanie wielkanocne. Aktorzy Teatru Amatorskiego Na Zamku świętowali ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej.

Raciborski Teatr Amatorski Na Zamku bawi publiczność swoimi przedstawieniami od trzech lat. Na ich spektakle przychodzą tłumy, a Teatr znany jest nie tylko w Raciborzu, ale i w całej Polsce. Autorką większości scenariuszy jest Teresa Okaj – polonistka, instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu, a o oprawę muzyczną dba Łukasz J. Porwoł – muzyk, autor wielu programów artystycznych wystawianych w regionie.

- reklama -

Do wiernych fanów Teatru należą słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej, który istnieje od czterech lat i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Studentami są osoby powyżej 50. roku życia bez względu na wykształcenie. Biorą udział w wykładach i seminariach z różnych dziedzin wiedzy, a także w warsztatach komputerowych, zajęciach ruchowych czy wycieczkach.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here