MOW Rudy wygrał Ogólnopolskie Mistrzostwa w Grach Logicznych [ZDJĘCIA]

mow rudy

Wychowankowie ośrodka z Rud okazali się najlepsi na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Grach Logicznych. Dodatkowo Kamil Stróżyk wygrał turniej w układaniu Kostki Rubika na czas.

12 maja w Rudach odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Grach Logicznych w kategorii Abalone oraz Kostka Rubika. Organizatorem wydarzenia był MOW Rudy, a wsparł je Powiat Raciborski.

W rywalizacji wzięło udział 32 wychowanków z ośmiu ośrodków: MOW w Lubaczowie, MOW w Godzięcinie, MOW w Podzamczu, MOW w Radzionkowie, MOW w Kuźni Raciborskiej, MOW w Sobótce, MOW w Puławach oraz MOW w Rudach. Podczas całego turnieju odbyło się ponad 130 pojedynków, podczas których uczestnicy grali do dwóch wygranych meczów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął MOW w Rudach. Drugi był MOW w Puławach, a trzeci MOW w Lubaczowie. Na kolejnych miejscach znalazły się: MOW w Sobótce, MOW w Podzamczu, MOW w Kuźni Raciborskiej,  MOW w Radzionkowie i MOW w Godzięcinie.

- reklama -

Dodatkowo rozegrany został turniej w układaniu Kostki Rubika na czas. Do zawodów przystąpiło sześciu wychowanków, którzy mieli po trzy próby czasowe. Mistrzem w układaniu kostki został Kamil Stróżyk (MOW w Rudach), drugie miejsce wywalczył Jakub Drożyński (MOW w Kuźni Raciborskiej), a trzecie Marcin Gołąb (MOW w Kuźni Raciborskiej). Na uczestników czekała dodatkowa atrakcja – przejazd kolejką wąskotorową w Rudach.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here