Ewa Bugdoł na zawodach w Stanach Zjednoczonych

ewa bugdol

Pochodząca z Rud triathlonistka rywalizowała z zawodniczkami z całego świata na Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman St. George 70,3.

Ewa Bugdoł, pochodząca z Rud, a sponsorowana przez Rafako S.A. utytułowana triathlonistka wzięła udział w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman St. George 70,3. Zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa miała okazję zmierzyć się z najlepszymi triathlonistkami z całego świata.

Ironman St. George 70,3, odbył się w pobliżu Parku Narodowego Zion w stanie Utah. Na jego niezwykle malowniczą trasę składało się: pływanie (1,9 km), jazda na rowerze (90 km) i bieg (21,1 km) z widokami na centrum St. George, śniegowy kanion i czerwone klify.

- reklama -

Ewa Bugdoł zajęła trzynaste miejsce. Jak mówi, na starcie dała z siebie wszystko. – Miałam przyjemność startować pośród najlepszych zawodniczek z całego świata. Przyznam, że po cichu miałam nadzieję na wejście do pierwszej dziesiątki – przyznaje. Podczas zawodów było bardzo upalnie. – Słupki rtęci pokazywały około 34 st. C. Na rowerze do pokonania miałam 1200 m przewyższeń, w biegu ok. 450 m, natomiast całe zawody rozgrywały się na wysokości 1300 m.n.p.m. Piękne widoki i równie trudna trasa – podsumowuje mistrzostwa Ewa Bugdoł.

Teraz przed ośmiokrotną mistrzynią Polski start na Mistrzostwach Europy na dystansie 1/2 Ironman, które odbędą się 10 czerwca w Danii. Natomiast 25 czerwca Ewa Bugdoł weźmie udział w Enea Challenge Poznań.

Od września tego roku Ewa Bugdoł planuje zdobywać punkty niezbędne do zakwalifikowania się na organizowane na Hawajach Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku. Aby wziąć udział w  tych prestiżowych zmaganiach, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa musizaliczyć kilka dobrych startów. Pierwszym krokiem będzie udział w Ironman Emilia Romagna we Włoszech pod koniec września.

fot. archiwum Facebook Ewa Bugdol Blog
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here