Pływacy z raciborskiego ZSOMS zdominowali Wojewódzką Gimnazjadę [ZDJĘCIA]

0
gimnazjum zsoms raciborz

Historyczny sukces gimnazjalistów z ZSOMS. Raciborscy pływacy wygrali rywalizację zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców XIII Wojewódzkiej Gimnazjady.

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wzięli udział w Finałach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu, która 25 maja odbyła się w Dąbrowie Górniczej. Raciborscy pływacy całkowicie zdominowali zawody i okazali się najlepsi zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Podopieczni trenerów Piotra Krużołka, Rafała Bałysa i Marcina Sroki rywalizowali z zawodnikami ze szkół z Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Tychów, Katowic, Radlina, Gliwic, Rudy Śląskiej, Pawłowic, Bytomia, Bielska-Białej, Częstochowy, Żor, Sosnowca, Łaz i Katowic.

Klasyfikacja chłopców:

- reklama -

1. GMS Racibórz – 157 pkt.
2. Gimnazjum Sportowe nr 11 Chorzów – 144 pkt.
3. Gimnazjum Sportowe Dąbrowa Górnicza – 130 pkt.
4. Gimnazjum Sportowe nr 9 Tychy – 123 pkt.
5. Gimnazjum Sportowe nr 18 Katowice – 116 pkt.
6. Gimnazjum Sportowe Radlin – 113 pkt.

Klasyfikacja dziewcząt:

1. GMS Racibórz – 150 pkt.
2. Gimnazjum Sportowe Dąbrowa Górnicza – 139 pkt.
3. Gimnazjum Sportowe nr 11 Chorzów – 125 pkt.
4. Gimnazjum Sportowe nr 11 Gliwice 120 pkt.
5. Gimnazjum Sportowe nr 9 Tychy 111 pkt.
6. Gimnazjum Sportowe nr 1 Pawłowice – 107 pkt.

Ciekawsze wyniki uczniów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu:

1 miejsce:
– sztafeta 8×50 metrów stylem dowolnym dz. 3:52,72 (Karczmarzyk Anna, Bura Julia, Mosek Oliwia, Bałys Wiktoria, Wygnał Maja, Modrzejewska Magdalena, Poznakowska Wiktoria, Zarembik Katarzyna)
– sztafeta 8×50 metrów stylem dowolnym chł. 3:26,37 (Tokarski Adam,Wituszyński Jakub, Mosek Oskar,Bubak Dawid, Zając Mateusz, Nowotny Dawid, Mencel Miłosz, Lesik Jarosław)
– Modrzejewska Magdalena 100 metrów stylem grzbietowym 1:05,574
– Lesik Jarosław 50 metrów stylem dowolnym 0:24,83
– Zając Mateusz 100 metrów stylem grzbietowym 0:59,68
– Nowotny Dawid 100 metrów stylem dowolnym 0:55,72
– Mosek Oliwia 50 metrów stylem klasycznym 0:34,91
– Mosek Oskar 50 metrów stylem klasycznym 0:31,99

2 miejsce:
– Bura Julia 100 metrów stylem klasycznym 1:14,88
– Karczmarzyk Anna 50 metrów stylem motylkowym 0:30,55
– Zarembik Katarzyna 100 metrów stylem dowolnym 1:01,383
– Wituszyński Jakub 50 metrów stylem motylkowym 0:26,80
– Poznakowska Wiktoria 50 metrów stylem grzbietowym 0:32,23

3 miejsce:
– Bubak Dawid 100 metrów stylem klasycznym 1:09,53
– Mencel Miłosz 100 metrów stylem zmiennym 1:02,26

4 miejsce:
– Wygnał Maja 50 metrów stylem dowolnym 0:29,33

5 miejsce:
– Tokarski Adam 50 metrów stylem grzbietowym 0:30,57

8 miejsce:
– Smętek Wiktoria 100 metrów stylem zmiennym 1:12,72

fot. ZSOMS w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here