Rogów: „Impreza u Marcina”, czyli zlot terenówek nie tylko dla zabawy [ZDJĘCIA]

Impreza u Marcina

Razem można więcej…  Wiedzą o tym przyjaciele Marcina Stebla, którzy od lat spotykają się na zlocie terenówek w szczytnym celu. 

W tym roku już po raz dziewiąty odbyła się tak zwana „Impreza u Marcina”. Przyjaciele Marcina Stebla – miłośnika off-roadu – przyjechali się pobawić, ale przede wszystkim by wesprzeć cel przyświecający od początku „Imprezie u Marcina”. Mieszkaniec Rogowa od lat stara się pomagać niepełnosprawnym. Tym razem pomoc trafi bezpośrednio do potrzebujących z terenu gminy Gorzyce. W poprzednich latach na wsparcie mogli liczyć podopieczni Domu Dziecka w Gorzyczkach (w dwóch pierwszych edycjach imprezy) oraz Stowarzyszenia Razem Raźniej. Dzięki zebranym środkom niepełnosprawni mogli na przykład wyjechać na turnusy rehabilitacyjne. Jednak w ubiegłym roku wodzisławskie stowarzyszenie zostało rozwiązane. Stąd Marcin Stebel musiał znaleźć inny sposób, by dotrzeć do potrzebujących. Listę osób, którym przydałoby się wsparcie, pomógł organizatorowi przygotować między innymi proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie Bernard Rak.

- reklama -

W tegorocznej imprezie wzięło udział 60 ekip z całej Polski. Udało się zebrać 12 tys. zł. Zebrane środki pozwolą zorganizować turnus rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

rmedia

Czytaj więcej: http://www.gazetainformator.pl/2017/05/29/impreza-u-marcina-czyli-zlot-terenowek-nie-tylko-dla-zabawy-2/

Fot. Adrianna Sikorska

Krystyna Stanik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here