W Krzanowicach odbył się marsz nordic walking [ZDJĘCIA]

Marsz nordic walking w Krzanowicach 2017
Marsz nordic walking w Krzanowicach 2017. Fot. UM Krzanowice

Prawie 100 miłośników aktywnego wypoczynku z Polski i Czech wzięło udział w marszu nordic walking w ramach projektu „Aktywni w środowisku”.

W minioną sobotę z rynku w Krzanowicach po raz drugi wyruszył marsz nordic walking. Trasa liczyła ok. 7 km i przebiegała przez Rohov i Strachovice, meta na miała miejsce na boisku sportowym w Krzanowicach. Pokonało ją prawie 100 osób z Polski i Czech, wśród których znaleźli się m.in. burmistrz Krzanowic i skarbnik gminy.

Wręczono nagrody dla najliczniejszej rodziny oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika. Najmłodszy uczestnik, Marcin Swędrowski miał 3 lata, a najstarsi panowie 72 lata. Najliczniejsza rodzina pochodziła z Wojnowic.

- reklama -

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom, które się zaangażowały w przygotowanie działania oraz wolontariuszom za wspaniałą atmosferę na trasie. Za doping i zachęcanie do dalszego wysiłku – dziękuje Urząd Miejski Krzanowice.

Projekt odbył się w ramach polsko-czeskiego projektu „Aktywni na pograniczu”, który zyskał dofinansowanie z Euroregionu Silesia. Ma on na celu dalszy rozwój współpracy pomiędzy Gminą Krzanowice a Gminą Rohov. Już niedługo kolejne wydarzenia. 29 lipca odbędzie się międzynarodowy turniej sołectw, a 30 lipca rajd rowerowy. Po obu spotkaniach czekać będzie na mieszkańców wiele niespodzianek i wspólna zabawa.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here