Konferencja „Rzeka w mieście”. Odra to ściek i zagrożenie czy szansa na rozwój?

odra

Inwestycja w przystań kajakową i plażę miejską w krótkim czasie okazała się trafiona. – Jestem dumny z mojego betonowego klocka – twierdzi prezydent Lenk, który wespół z uczestnikami konferencji zastanawiał się nad dalszym wykorzystaniem potencjału turystycznego i gospodarczego Odry.

- reklama -

21 czerwca na Zamku Piastowskim odbyła się konferencją w ramach Miast Idei. To projekt, który ma za zadanie wypracowanie najlepszych rekomendacji dla śląskich miast. Udział w dyskusji wzięli: Mirosław Lenk (prezydent Raciborza), Aleksander Krajewski (architekt), Tomasz Signus (przedsiębiorca i właściciel wypożyczalni kajaków WAKA), Grzegorz Wawoczny (prawnik, redaktor, wydawca, pracownik IKF PWSZ Racibórz, autor książek nt. historii Śląska), Paweł Macha (burmistrz Kuźni Raciborskiej) oraz Linda Hofman i Janusz Piętka z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Debatę poprowadził Przemysław Jedlecki, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Podczas debaty uczestnicy zastanawiali się, jaką rolę spełniają rzeki we współczesnych miastach. Jakie są trendy? Co jest modne, a czego dziś należy unikać? Z jakich powodów miasta wybierają takie, a nie inne rozwiązania? Zastanawiano się również nad tym, z jakich recept lub pomysłów z innych miast Europy i świata mógłby skorzystać Racibórz. Zgromadzeni rozmawiali o tym, jak rzeka dziś wpływa na rozwój miasta, jakie inwestycje już tu zrealizowano i co miasto planuje w kolejnych latach. Jakie to daje korzyści mieszkańcom, przedsiębiorcom i miastu jako całości? Jak będzie się zmieniała turystyka? Jakie Odra będzie miała znaczenie gospodarcze? Więcej na ten temat w najnowszym numerze dwutygodnika Gazeta Informator.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here