Dzieci z Nędzy poczuły klimat Australii. Wszystko za sprawą zajęć teatralnych [ZDJĘCIA]

Niezwyczajnie wakacje rozpoczęli uczestnicy zajęć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Dzieci w ramach teatralnych warsztatów wyobrażały sobie zapach, historię oraz dźwięk Australii. 

 

- reklama -

Teatralne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Nędzy poprowadziła Grażyna Tabor. Reżyserka i aktorka ma z młodymi ludźmi niesamowity kontakt. – Lubię z dziećmi pracować w ciszy po to, żeby mogły różne rzeczy zauważyć i zobaczyć drugiego człowieka. A ja widzę, że przy wielości bodźców, które do nich docierają każdego dnia, one tej ciszy potrzebują – mówi.

Pierwszego dnia zajęć dzieci miały styczność z naturalnymi materiałami: patyki, kartonowe tuby, kije deszczowe, piszczałki. – Pracujemy ze zmysłami, uruchamiamy je. Dzieci próbują smakować klimat tego dalekiego kraju. Nigdy w nim nie były, więc mocno pracuje wyobraźnia – mówi Grażyna Tabor.

Były też maski. Dzieci z założonymi na twarz maskami miały za zadanie wyrazić emocje wyłącznie gestem i postawą ciała.

A co jeszcze czeka na dzieci i młodzież w czasie wakacji w GCK? Np. zajęcia breakdance, sztuka na szczudłach, aikido, street art, spotkanie z papugą arą, turniej tenisa stołowego i wycieczki do ciekawych miejsc.

 

oprac. /mh/

fot. UM Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here