Matura 2017. Jak poszło uczniom raciborskich szkół?

matura 2017 raciborz

Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Zdawalność w szkołach prowadzonych przez powiat raciborski okazała się wyższa od średniej wojewódzkiej i krajowej.

30 czerwca absolwenci liceów i techników poznali wyniki matur. W szkołach podległych powiatowi raciborskiemu do egzaminu przystąpiło w sumie 687 uczniów. Zdało 84,76% z nich, co jest powyżej średniej zarówno w województwie śląskim – 77%, jak i w całym kraju – 78,5%.

- reklama -

Jeśli chodzi o zdawalność, najlepszy wynik uzyskało I Liceum Ogólnokształcące – 96%. W II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza maturę zdało 90,67% uczniów, a w Liceum Plastycznym (ZSO Nr 1 w Raciborzu) 93%. Średnia zdawalność w liceach ogólnokształcących prowadzonych przez powiat raciborski wyniosła 93,34% i jest wyższa od średniej zdawalności w woj. śląskim (82,58%) i w Polsce (84,4%).

W technikach prowadzonych przez powiat raciborski średnia zdawalność wyniosła 67,9% – w Polsce zdało 67,6% przystępujących. W Technikum Nr 1 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSE) ze zdanego egzaminu mogło się cieszyć 60,18% uczniów. W Technikum Nr 2 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSBiRR) maturę z pozytywnym wynikiem napisało 68,33% osób. W Technikum Nr 3 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSZ) zdawalność wyniosła 63,16%, natomiast w Technikum Nr 4 (CKZiU Nr 2 Mechanik) – 78,34 %. Absolwenci techników czekają jeszcze na równie ważne wyniki egzaminów zawodowych, które będą znane w sierpniu. Także w sierpniu osoby, które nie zdały jednego przedmiotu, będą mogły poprawić maturę.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Te dane są niepoprawne, powiat ma średnia poniżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Skąd bierzecie takie informacje i wprowadzacie ludzi w błąd? Tekst ma liczne błędy stylistyczne np. ten tytuł, albo skrót numeru piszemy z małej litery (nr).

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here