Kościół Zielonoświątkowy zaprasza w sierpniu na Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

fot. archiwalne, Koncert Uwielbienia w Kościele Zielonoświątkowym

Kościół Zielonoświątkowy w Raciborzu zaprasza w dniach 16-20 sierpnia na Zamek Piastowski, gdzie odbędzie się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Udział w imprezie zapowiedzieli artyści z 5 państw. 

Zamiarem organizatorów przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom Raciborza jak i gościom odwiedzającym miasto na okoliczność jubileuszowych obchodów 800 – lecia nadania lokacji Raciborzowi, kolorytu chrześcijaństwa, pokazania tego co je tworzy, co się na nie składa, zbudowanie świadomości publicznej. Czekają nas koncerty, imprezy plenerowe, instalacje, wystawy, stoiska, pogadanki, prelekcje.

- reklama -

Całość będzie miała charakter festiwalowy  z programem dla rodzin, w szczególności dla dzieci, piknikowy z małą gastronomią. Na placu zamkowym znajdą się dwa duże namioty. Jeden dla publiczności, naprzeciwko sceny, by chronić ludzi przed słońcem i deszczem, drugi obok, gdzie będzie realizowany program dla dzieci.

Udział w imprezie zapowiedzieli artyści z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Organizatorzy spodziewają się również gości z Czech i USA. Na scenie nie zabraknie także polskich wykonawców takich np.jak : TGD, MateO czy 12 kamieni.

Na uczestników wydarzenia czeka wystawa historii Biblii, będzie można również zwiedzać wioskę rycerską, poznać ekipę Boanerges, czyli chrześcijańskich harleyowców. Zaprezentowany zostanie program profilaktyczny, oraz działania misyjne w kraju i zagranicy. Nie zabranie także historii Żydów na raciborskich ziemiach, oraz rozmów o wpływie protestantyzmu na naszą historię.

Patronat nad festiwalem objęli Prezydent miasta Raciborza i Starosta Raciborski. Wstęp na imprezę jest wolny. 

Festiwal jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Racibórz.

oprac. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here