Niechlubne podsumowanie weekendu. „Wpadli” kolejni nietrzeźwi kierowcy

Policja Racibórz: Pijany kierowca zatrzymany na ul. Piaskowej

Rekordzista, zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Piaskowej w Raciborzu, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W miniony weekend, raciborscy mundurowi ujawnili w sumie 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, którego do kontroli drogowej zatrzymano 8 lipca.

- reklama -

W trakcie patrolu ul. Piaskowej, policjanci ujawnili szereg uszkodzonych znaków drogowych – w związku z tym podjęli czynności, by ustalić sprawcę. Po kilku minutach zatrzymali do kontroli Opla Vectrę, którego zewnętrzne uszkodzenia w jasny sposób wskazywały na sprawcę. 25-letni kierowca samochodu „wydmuchał” na alkomacie ponad 2,5 promila…

Raciborscy policjanci ponownie zwracają się do kierowców z prośbą o zachowanie rozsądku. Po spożyciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, motocykla a nawet roweru! – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg – przypomina raciborska policja.

publ. /k/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here