„Stop brawurze na motocyklach i quadach”. Policja podsumowała akcję

Policja Racibórz:

W trakcie piątkowych działań, policjanci skontrolowali w sumie 20 motocykli.

– W okresie wakacyjnym, w rejonach popularnych miejsc wypoczynku, dochodzi do niebezpiecznych zachowań kierujących motocyklami i „quadami”. Pojazdy te poruszają się często niezgodnie z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa, często przekraczając dozwoloną prędkość oraz generując nadmierny hałas – wyjaśnia raciborska policja.

W związku z tym, w piątek mundurowi przeprowadzili działania pod nazwą „Stop brawurze na motocyklach i quadach”, których celem było ograniczenie liczby kierujących motocyklami i quadami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, powodowanych przez kierowców jednośladów.

- reklama -

W sumie skontrolowano 20 motocykli. W 6 przypadkach ujawniono naruszenia przepisów ruchu drogowego, za co 4 motocyklistów zostało ukaranych mandatami, a 2 pouczono. Ponadto, aż 3 skontrolowanych motocyklistów w ogóle nie posiadało uprawnień do kierowania jednośladami.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Gdyby tak jeszcze przyglądnąć się „idiotom na motorach” w Raciborzu. W sobotnie i niedzielne popołudnia.
    Przyjeżdżają do miasta, szarżują po ulicach (głównie Opawska), w nosie mają przepisy…
    A może tak zabronić wjazdu motocyklom do miasta w tych dniach? Chociażby do centrum?
    Jeżeli debile na motocyklach chcą sprawdzać swoje maszyny – to poza miastem. Dajcie nam odetchnąć od hałasu przynajmniej w te dni…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here