„Łączy nas książka”. Biblioteka realizuje nowy projekt

Biblioteka Racibórz: Projekt

Raciborska biblioteka uzyskała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację różnorodnych działań kulturalnych.

Otwarcie punktu bibliotecznego, warsztaty dziennikarskie i z zakresu biblioterapii, spotkania autorskie czy kursy komputerowe… Projekt „Łączy nas książka” umożliwi raciborskiej bibliotece realizację różnorodnych działań, skierowanych w szczególności do dwóch grup odbiorców – członków Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Raciborzu oraz podopiecznych Klubu dla Młodzieży STREFA. Ale nie tylko.

- reklama -

– Zakładamy, że dzięki projektowi nasza biblioteka stanie się przestrzenią otwartą na pomysły, współpracującą z innymi lokalnymi instytucjami i organizacjami wspierającymi strefę kulturalną a szczególnie promującą czytelnictwo – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W ramach projektu, już 18 lipca w bibliotece przy Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Cesarzem – współautorem książki dla dzieci „Pamiętnik grzecznego psa”, którą umieszczono na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Z kolei 10 sierpnia gośćmi biblioteki będą Ania i Robb Maciągowie – podróżnicy, autorzy książek: „Podręcznik przygody rowerowej”, „Rowerem w stronę Indii” czy „Tysiąc szklanek herbaty”. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 11.00.

Projekt „Łączy nas książka” potrwa do końca listopada. O kolejnych podejmowanych w jego ramach działaniach biblioteka będzie informować na bieżąco.

Inf. nadesłana
publ. /k/
Na zdjęciu: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w „Zaczytanym Ogrodzie”. Fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here