Ulica Powstańców Śląskich w Babicach do modernizacji

babice

Ruszyły roboty na ul. Powstańców Śląskich w Babicach. Gmina Nędza rozstrzygnęła przetarg na jej modernizację, a także na budowę kanalizacji deszczowej przy ul. Wyrobiskowej.

- reklama -

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację ul. Powstańców Śląskich zaproponowała firma HLS System Sp. z o.o. z Żor. Wartość oferty to 214.268,32 zł brutto. Roboty mają się zakończyć do 28 lipca. Droga remontowana będzie na odcinku 291 metrów wraz z poboczem, zjazdami i dojściami w granicach pasa drogowego.

Z kolei budową kanalizacji deszczowej przy ul. Wyrobiskowej zajmie się firma JANG Sp. z o. o. z Rybnika, która zaproponowała w przetargu kwotę 230.084,43 zł brutto. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane z terenów zabudowy produkcyjnej, składowania i magazynów do projektowanej kanalizacji deszczowej a następnie zostaną wprowadzone do istniejącego rowu. Sieć kanalizacyjna wykonana zostanie w taki sposób, aby odprowadzenie wód deszczowych mogło się odbywać w sposób grawitacyjny, najkrótszą drogą. Kanały są prowadzone z uwzględnieniem możliwości wykonania przyszłych podłączeń z terenów przewidzianych pod zabudowę produkcyjną.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here