III Mini Rafako Półmaraton. Pobiegną też sportowcy po przeszczepie serca

Rafako Półmaraton

Bieg główny poprzedzi Mini Rafako Półmaraton na 2,01 km, z którego dochód w całości przekazany zostanie rodzinie 5,5-letniego Michałka.

- reklama -

 

Rafako Półmaraton Racibórz to nie tylko rywalizacja na 21097,5 m, ale atmosfera i piknik rodzinny dla całych rodzin. Bieg główny poprzedzi Mini Rafako Półmaraton Racibórz na 2,01 km, z którego dochód w całości przekazany zostanie rodzinie 5,5-letniego Michałka zmagającego się z ciężkim schorzeniem nerek. Chłopczyk kilka tygodni temu przeszedł przeszczep nerki. Teraz musi przyjmować drogie, nie zawsze refundowane leki. Potrzebna jest również rehabilitacja oraz zajęcia ogólnorozwojowe, aby Michał mógł swobodnie funkcjonować w społeczeństwie, na to wszystko przeznaczone zostaną datki uzbierane 27 sierpnia podczas mini półmaratonu.

W biegu wezmą udział: Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych kryminalnych, Paweł Januszewski, znany lekkoatleta, twórca ogólnopolskiej akcji Biegam bo Lubię oraz Sebastian Świderski były reprezentant Polski w piłce siatkowej, obecnie prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Do przedsięwzięcia przyłączyli się również członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza oraz raciborskiego Stowarzyszenia Podaj Rękę. Rozpoznamy ich po białych koszulkach z czerwonym serduszkiem „Tak dla transplantacji”.

Przedstawiciele Fundacji będą zbierać pieniądze do specjalnych puszek, a przy ich stoisku będzie można nabyć gadżety związane z transplantologią oraz oświadczenia woli. Członkowie zabrzańskiej fundacji to osoby po przeszczepie serca, którzy (mimo, że przebyli ciężką chorobę, a potem rehabilitację nie poddali się). Nie przestali być aktywni; uczestniczą w zawodach biegowych (nawet w półmaratonach i maratonach) oraz rowerowych, pokonują na rolkach długie dystanse czy maszerują z kijkami. Wyznają zasadę, że w życiu trzeba mieć cel i odważnie go realizować.

Swoją obecnością na takich imprezach, jak np. raciborski półmaraton promują aktywny tryb życia, a przede wszystkim transplantację jako skuteczną metodę leczenia. Chorym dają żywą nadzieję na powrót do codzienności.

Zapisy na mini półmaraton dostępne są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249.

Fot. Rafako

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here