Intro Festival 2017 ze zbiórką na pojazd dla Łukasza Kądziołki

Łukasz Kądziołka

Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie również cel charytatywny. Kwestę poprowadzą członkowie Stowarzyszenia „Pracownia Przyszłości” i  SRC 4×4.

- reklama -

 

3,2,1… Zaczęło się wielkie odliczanie do 4. edycji Intro Festivalu w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk, muzyki i światła odbędzie się w sobotę, 22 lipca na Zamku Piastowskim i Bulwarach Nadodrzańskich. INTRO to przede wszystkim 10 godzin wyszukanych DJ’ów i składów elektronicznych, dodatkowo piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji oraz akcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołka.

Racibórz, miasto, które kojarzone było głównie za sprawą firmy RAFAKO S.A., Zamku Piastowskiego czy unikatowej mumii w Muzeum; od czterech lat przyciąga również fanów muzyki elektronicznej. To tutaj, w niewielkim śląskim miasteczku odbywa się jedna z najgłośniejszych imprez rozrywkowych w kraju- Intro Festival.

Zamek Piastowski – sanktuarium sztuki, nowych mediów i muzyki elektronicznej

W najbliższą sobotę, na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu zobaczymy światowej sławy DJ’ ów, m.in.: KIASMOS z Islandii czy Jan Bloomqvist & Band i Robert Babicz z Niemiec. Warto dodać, że duet KIASMOS grał tylko na Open’er Festival i zagra 22 lipca w Raciborzu. Duety, kwartety, solówki cała śmietanka muzyków i składów elektronicznych zaoferuje fanom 10-godzinną podróż po najnowszych trendach muzyki elektronicznej.

Punktem kulminacyjnym w nocy, oprócz gwiazd muzyki elektronicznej, będzie dedykowany mapping 3D kaplicy zamkowej. To element festiwalu, który ma stać się znakiem rozpoznawczym Intro w Polsce.

Intro Beach Stage na Bulwarach Nadodrzańskich

Intro Festival, to nie tylko impreza na zamkowym dziedzińcu. W tym roku poszerzono ją o Intro Beach Stage, czyli piknik rodzinny. Start o godzinie 13.00 na plaży miejskiej, gdzie usytuowana będzie mała scenka dj’ska. Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z warsztatów artystycznych, gier i zabaw. – Przygotowane będą również atrakcje typu: malowanie twarzy, zabawy przy muzyce itd. Jednocześnie Food Tracki i gastronomia oraz miejsca chillu umilą rodzicom rekreację. Natomiast na przystani kajakowej Wydział Edukacji Artystycznej PWSZ w Raciborzu będzie miał swoją strefę sztuki. Tam tworzone będą instalacje z sukienek, rzeźby na żywo i galeria – wylicza atrakcje Odyseusz Olbiński, prezes Fundacja Intro Light.

Intro Festival Racibórz 2017

Wieczorem bulwary zamienią się w kolorowy park muzyki. Za animacje światła odpowiadać będzie m.in.: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych z Katowic i firma Project[OR] z Katowic. Natomiast, Agencja New Amsterdam z Krakowa przygotowuje dedykowaną instalację świetlną i aplikację pod drzewo, które stoi na przeciw przystani – po drugiej stronie rzeki. Zobaczyć będzie można drzewo życia, drzewo miłości i niewinności.

Datek dla Łukasza i spływ kajakiem

Festivalowi towarzyszyć będzie również cel charytatywny. Kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasz Kądziołka poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” i Raciborskiego Klubu Off-Roadowego SRC 4×4. – Wolontariuszy będzie około 15. Rozpoznamy ich po specjalnie oznakowanych puszkach, do których będzie można wrzucać dowolne datki. W zamian za pieniążek do puszki, chętni będą mogli spróbować swoich sił w pływaniu w kajakach po odcinku Odry. Sprzęt udostępni wypożyczalnia WAKA. Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce i wspólnej zabawy – zachęca Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości”.

Łukasz Kądziołka

Czytaj również: Łukasz Kądziołka i wymarzone 60 km wolności

Łukasz Kądziołka od urodzenia choruje na porażenie mózgowe. Jest pod stałą opieką rodziny. Jego wcześniejszy dostosowany samochód akumulatorowy spłonął w wyniku awarii, która miała miejsce 7 czerwca na drodze Samborowice-Pietraszyn. Zakup nowego pojazdu, to koszt bagatela 30 tys. zł, Łukaszowi brakuje jeszcze 20 tys. zł (fot. archiwum rodzinne).

Fot. (IF) – UM Racibórz

publ. /j/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here