10 mln zł na remonty dróg w gminie Nędza

gorki slaskie ofiar oswiecimskich
W sołectwie Górki Śląskie zostanie zmodernizowana droga powiatowa nr 3536S, czyli ul. Ofiar Oświęcimskich we fragmencie od skrzyżowania z ul. Rudzką do granicy z gminą Lyski.

Zmodernizowane zostaną drogi w Górkach Śląskich i Ciechowicach. Trwają także prace na wiadukcie w Nędzy i w Babicach.

Ponad 10 mln zł wyniesie kwota na inwestycje drogowe, które w tym roku zostaną zrealizowane w gminie Nędza. Chodzi zarówno o drogi gminne i powiatowe, jak i wojewódzkie.

- reklama -

Powiat raciborski planuje dwa remonty na swoich drogach na terenie gminy Nędza. W sołectwie Górki Śląskie zostanie zmodernizowana droga powiatowa nr 3536S, czyli ul. Ofiar Oświęcimskich we fragmencie od skrzyżowania z ul. Rudzką do granicy z gminą Lyski.

W czerwcu Rada Gminy Nędza zdecydowała o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu Raciborskiego – samorządy zdecydowały o współfinansowaniu zadania i Gmina Nędza przekazała na zadanie dotację w wysokości 95 tys. zł. Zadanie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej oraz modernizację odwodnienia. W tym roku powiat planuje wykonać I etap tego zadania (kosztorys inwestorski opiewa na kwotę 190 tys. zł), a ciąg dalszy w kolejnych latach.

Od sierpnia do października powiat chce przebudować przepust w ciągu drogi powiatowej nr 3509 S w Ciechowicach – trasa w kierunku Turza, skrzyżowanie z ul. Kuźnicką. Planowany zakres robót obejmuje m.in. przebudowę części przelotowej, przyczółków oraz posadowienia mostu, umocnienie skarp, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie oraz na dojazdach, wymianę poręczy i montaż barier energochłonnych. Szacowany koszt zadania to 250 000 zł, z czego 125 000 zł to środki otrzymane z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

W tej chwili trwają prace na wiadukcie na ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy realizowane przez województwo. Wykonuje je firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej za kwotę 5 728 984,42 zł. Na przełomie sierpnia i września powinny ruszyć remonty od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do wiaduktu. Przetarg wygrała firma Strabag Infrastruktura proponując kwotę 3 664 820,94 zł. Dodatkowo przebudowany ma zostać mostek nad rzeką Suminą. Inwestycje wykona przedsiębiorstwo Agbud z Jejkowic za kwotę 165 877,80 zł brutto.

W Babicach odbywają się prace na ul. Powstańców Śląskich. Inwestycję realizuje firma HLS System z Żor za kwotę 214 268,32 zł, natomiast do 2 sierpnia można składać oferty do przetargu na modernizację ul. Wyrobiskowej, przy której obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa. Wykonuje ją firma Jang z Rybnika za kwotę 230 084,43 zł.

Mówi Anna Iskała, wójt gminy Nędza:

 

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A w Rudach na Kolonii Renerowskiej 30 lat czekamy na chodnik i nic… Dalej osoby giną i nikt z tym nic nie robi.. ważne że grube pieniądze za projekt poszły w błoto..

  2. Oczywiście Pani wójt gminę nędza widzi tylko w trzech wioskach: Nędzy, Babicach i Górkach Śląskich. A co z resztą? Do gminy należy też wiele innych wsi. Może w końcu należy się też innym wioskom?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here