Bezpieczeństwo od najmłodszych lat. Przedszkolaki z „Elfika” w raciborskiej komendzie

przedszkolaki

Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje”. Pokaz wykorzystywanego przez mundurowych sprzętu, spotkanie z dzielnicowymi to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych.

24 lipca w godzinach przedpołudniowych raciborskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola „Elfik”. Pierwsza część spotkania odbyła się u dyżurnych, gdzie milusińscy dowiedzieli się jak wygląda stanowisko dowodzenia i jak wygląda procedura przyjmowania interwencji i kierowania patrolu na interwencję. Następnie dzieciom został zaprezentowały sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie i podczas zabezpieczania imprez masowych. Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w domu lub podczas zabawy na podwórku , mundurowy z drogówki omówił zasady, których na drodze musi przestrzegać każdy uczestnik ruchu. Spotkanie również było dobrym momentem do prezentacji aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy spotkania podczas zajęć mieli także okazje wysłuchać założeń Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo, Bezpieczne wakacje i Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kampania realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- reklama -

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotografię przy policyjnym radiowozie i otrzymali elementy odblaskowe.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here