Burmistrz Rydułtów: Ludzie muszą odpoczywać w pięknych, godziwych warunkach [WIDEO]

W Rydułtowach końca dobiegają prace nad 4 nowymi parkami. W przyszłym roku metamorfozę przejdzie także zbiornik wodny „Machnikowiec”. Zobacz materiał wideo.

Od lat rydułtowski magistrat konsekwentnie dba o zielone tereny w mieście. Po Fikołkowni „Rafa”, Parku Sensorycznym przyszedł czas na Zielone Wyspy (parki o łącznej powierzchni 7,31 ha) -Uważamy, że w całym mieście zieleni powinno być jak najwięcej. Ludzie muszą odpoczywać w pięknych, godziwych warunkach. Zieleń, kwiaty powodują, że człowiek staje się spokojniejszy, a nawet szczęśliwszy – tłumaczy nam burmistrz Kornelia Newy.

- reklama -

W 2018 roku rewitalizację przejdzie także zbiornik wodny „Machnikowiec”. Obecnie trwają prace nad dokumentacją techniczną projektu. W ramach prac planuje się m.in. uporządkowanie zieleni czy zabezpieczenie przeciwpowodziowe zbiornika. Obiekt ma służyć celom kulturalnym i rekreacyjno-sportowym – Marzy nam się na tym ternie plaża albo tężnia – dodaje pani burmistrz . Więcej dowiesz się z materiału wideo.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here