Raciborscy policjanci podarowali maskotki dzieciom z Pogrzebienia [ZDJĘCIA]

kpp raciborz pogrzebien

KPP w Raciborzu zebrała pluszaki podczas obchodów Święta Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs wraz z delegacją raciborskich mundurowych 1 sierpnia odwiedził wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej Zielony Zakątek w Pogrzebieniu. Podczas wizyty policjanci przekazali słodycze i maskotki dla dzieci. Było to możliwe dzięki akcji, jaka odbyła się przy okazji niedawnego Święta Policji. Insp. Łukasz Krebs poprosił gości, aby zamiast kwiatów podarować pluszaki i słodycze, którzy szczodrze na tę prośbę odpowiedzieli.

- reklama -

Szef raciborskiego garnizonu w trakcie wizyty podkreślił, że dla wszystkich stróżów prawa dzieci są najważniejszymi istotami na świecie. – Cieszę się, że mogę dziś w imieniu naszych gości, którzy z okazji Święta Policji tak hojnie odpowiedzieli na prośbę, aby zamiast kwiatów ofiarować słodycze i zabawki, wręczyć te upominki. Każdy uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, nieraz pomimo smutku i cierpienia, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję – powiedział insp. Łukasz Krebs.

Wizyta była też okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z dyrekcją placówki oraz przybliżenia założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Podczas wizyty nie zabrakło wskazówek i dobrych rad na temat bezpiecznego wypoczynku w domu nad i w wodzie – to w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na zakończenie wizyty dzieci zaplanowały dla mundurowych niespodziankę, przygotowując występ i śpiewając kilka piosenek, które stróże prawa z przyjemnością i zachwytem dla wykonawców wysłuchali.

– Wszystkim darczyńcom, którzy ufundowali podarunki dla dzieci, serdecznie dziękujemy! – mówią policjanci.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here