Raciborskie święto fantastyki, czyli Goblikon 2017 [ZDJĘCIA]

Spotkania, warsztaty, konkursy oraz oczywiście wiele godzin gier i sesji LARP – po raz 12. w Raciborzu odbył się Goblikon.

W miniony weekend w Raciborzu odbyła się XII edycja najbardziej zielonego konwentu w Polsce, czyli Goblikon. Przez trzy dni zrzeszeni i niezrzeszeni miłośnicy literatury, filmu i gier o szeroko pojętej tematyce fantastycznej brali udział w różnorodnych wydarzeniach, które miały miejsce w Gimnazjum nr 1 i na terenie miasta. Odkrywali ciekawostki Ziemi Raciborskiej, rozpracowywali gry fabularne, a także poznali metody walki z wampirami. Nie zabrakło też konkursów – organizatorzy przygotowali konkurs dotyczący realizmu magicznego w kinie oraz zabawę w „Kalambury Pratchettowskie”. W programie znalazły się także m.in. warsztaty kaligrafii, wycieczka do Browaru Zamkowego oraz oczywiście wiele godzin gier i sesji LARP.

- reklama -

Organizatorami imprezy byli: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Klub Miłośników Fantastyki i RPG BASTION działający przy MiPBP w Raciborzu oraz Gimnazjum nr 1.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here