Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w październiku [ZDJĘCIA]

selfie com pl raciborz rck
Selfie.com.pl.

W programie premiera filmu dokumentalnego „Kinderlager Pogrzebin”,  spektakl „Selfie.com.pl”, koncert bluesowy – Vanesa Harbek Band, operetka „Zemsta nietoperza”. 

- reklama -

 

13 października, godz. 18:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
Premiera filmu dokumentalnego „Kinderlager Pogrzebin”
„Kinderlager Pogrzebin” to film dokumentalny o wstrząsających losach dzieci, przewiezionych przez nazistów do obozu w Pogrzebieniu koło Raciborza, latem 1943 roku. W okropnych warunkach sanitarnych i żywieniowych przetrzymywano kilkaset dzieci. Rodziców aresztowano i wywieziono do obozów zagłady. Większość ojców rozstrzelano pod ścianą śmierci w Auschwitz za działalność antyniemiecką, a matki trafiły do krematorium w Birkenau. Główne bohaterki filmu to trzy byłe więźniarki, którym udało się przeżyć: Józefa Posch-Kotyrba, Anna Szafraniec i Halina Skalbmierska. Autorami filmu są Krzysztof Korwin-Piotrowski i Piotr Kuliś. Film z udziałem młodych aktorów z Raciborskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, powstał w koprodukcji Katowickiego Oddział IPN i Telewizji Katowice. Wejściówki do odbioru w RCI przy ul. Długiej 2.

14 października, godz. 18:00, RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Vanesa Harbek Band – koncert bluesowy
Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana, pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka, trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej, budzi zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden, Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. Na swojej pierwszej trasie koncertowej wystąpi ze znakomitym zespołem w składzie: Krzysztof Puma Piasecki, Łukasz Gorczyca, Tomasz Dominik. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronach www.rck.com.pl oraz www.kupbilecik.pl. Honorowane raciborskie karty Senior 60 + oraz Rodzina +.

vanesa harbek rck raciborz
Vanesa Harbek.

15 października, godz. 18:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Zemsta nietoperza” – operetka Johanna Straussa II
Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się… w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie. Intryga, przebrania, walka, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalna atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór, wypełniony śpiewem i śmiechem… Salonowa, dowcipna intryga w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater tej jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata. Johann Strauss, słynny „król walca” skomponował ją zaledwie w kilka tygodni, a prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem. Brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima do dziś niezmiennie bawi do łez. Operetka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej, solistów, chóru i baletu Morningstar Music Agency. Bilety w cenie 70 i 50 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

RCK Racibórz: Zemsta Nietoperza

23 października, godz. 19:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Selfie.com.pl” w reżyserii Marii Seweryn – najnowsza propozycja Teatru My, ze znakomitą obsadą: Dorotą Pomykałą, Piotrem Zeltem, Julią Kamińską, Filipem Bobkiem
Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida (Dorota Pomykała), przebojowa, nowoczesna kobieta. Zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia, nigdy mu tego nie wybaczyła i od tamtej pory jest wrogiem mężczyzn. Zamartwia się o córkę Julię (Julia Kamińska), która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie… W innym małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Gerard (Mirosław Baka/Robert Gonera) z synem. Gerard sam wychował swojego syna, ponieważ żona odeszła z jego szefem. Od tamtej pory Gerard nienawidzi kobiet. Martwi się o syna Pawełka (Filip Bobek), ma nadzieję, że syn znajdzie gdzieś tę wyjątkową partnerkę na całe życie, i że będzie szczęśliwy…Chcąc pomóc Julii i Pawełkowi, Brygida i Gerard stwarzają profile swoich dzieci na portalu randkowym. Brygida, widząc zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Kiedy wysyła zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, twierdząc, że jest to idealna partnerka dla jego syna! Happy end jest bliski, ale czy na pewno? Bilety w cenie 70, 60, 50 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21.

selfie com pl raciborz rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

RCK, publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here