Chcesz zmian w komunikacji miejskiej? Weź udział w konsultacjach rozkładu jazdy autobusów

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu. SOR
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Tu potrzeba prawdziwej rewolucji. Korekty to zdecydowanie za mało. Chcemy aby komunikacja miejska odpowiadała potrzebom mieszkańców. Wyznaczenie przebiegu nowych linii i rozkładów jazdy poprzedzimy głęboką analizą ekonomiczną i techniczną. Kluczowe znaczenie mają dla nas opinie i oczekiwania pasażerów – zapewnia Stanisław Mucha, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.

- reklama -

22 września Przedsiębiorstwo Komunalne wystartowało z konsultacjami społecznymi w sprawie nowego systemu komunikacji miejskiej w Raciborzu. Swoje propozycje można zgłaszać poprzez dedykowaną temu działaniu stronę internetową, Facebooka, mailowo, telefonicznie oraz osobiście. Rusza cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Raciborza. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 października w Miedoni.

Tu potrzeba prawdziwej rewolucji. Korekty to zdecydowanie za mało. Chcemy aby komunikacja miejska odpowiadała potrzebom mieszkańców. Wyznaczenie przebiegu nowych linii i rozkładów jazdy poprzedzimy głęboką analizą ekonomiczną i techniczną. Kluczowe znaczenie mają dla nas opinie i oczekiwania pasażerów – zapewnia Stanisław Mucha prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Ideą nowego rozwiązania, które PK poddaje konsultacjom społecznym jest zapewnienie ciągłej obsługi pasażerów w centrum Raciborza za pomocą kilku autobusów krążących wokół newralgicznych punktów w mieście. Mają to być punkty przesiadkowe do których dojeżdżać będą autobusy z dzielnic. Maksymalny czas dotarcia do punktu przesiadkowego ma nie przekraczać 25 minut. A na autobus w centrum nie będziemy musieli czekać dłużej niż 15 minut. W ten sposób łączny czas dotarcia między najdalej położonymi punktami nie przekroczy 65 minut.

To są założenia do zmian, które teraz Przedsiębiorstwo Komunalne konfrontuje z opiniami mieszkańców. Ruszyła strona internetowa i profil na FB, gdzie można zapoznać się szczegółowo z propozycjami nowego przebiegu linii w centrum i na dzielnicach. Konsultacje trwają od trzech tygodni. Mieszkańcy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Kierują do nas pytania, merytoryczne uwagi i własne pomysły na usprawnienie miejskiej komunikacji. Za wszystkie te głosy dziękujemy i prosimy o więcej – mówi Bartłomiej Adamski, kierownik produkcji w PK.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie jeszcze do końca października za pośrednictwem Facebooka, mailowo oraz osobiście podczas spotkań. Prezes Stanisław Mucha konsultował już sprawę z przedstawicielami Związku Emerytów i Rencistów, teraz przyszedł czas na spotkania w dzielnicach. Już w poniedziałek 23 października 2017r. o godz. 1800 Przedsiębiorstwo Komunalne zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy Miedonia na spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanych zmian w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej, które odbędzie się w Diecezjalnym Domu Formacyjnym, ul. Ratajskiego 8. W środę 25 października o godz. 17.00 Prezes Mucha  spotka się z mieszkańcami Ocic w bibliotece szkolnej ZSP nr 2, ul. J. Tuwima 1, w czwartek 26 października o godz. 17.00 z mieszkańcami Markowic w świetlicy szkolnej ZSP nr 1, ul. H. Jordana 6. W poniedziałek 30 października o godzinie 18.00 Przedsiębiorstwo Komunalne zaprasza na spotkanie mieszkańców Brzezia w Szkole Podstawowej nr 3 im. K. K. Baczyńskiego przy ulicy ul. kpt. S. Myśliwca 16. O terminach dalszych spotkań będziemy Państwa informować.

Kontakt w sprawie konsultacji:

tel. 32 415-35-77, mail: [email protected], www.komunikacja.pk-raciborz.pl

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here