Potencjalni kandydaci do służby w Straży Granicznej odwiedzili siedzibę strażników

Potencjalni kandydaci do służby w Straży Granicznej odwiedzili siedzibę strażników
Potencjalni kandydaci do służby w Straży Granicznej odwiedzili siedzibę strażników

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu odwiedzili Śląski Oddział Straży Granicznej, w którym trwa obecnie nabór do służby.

- reklama -

Podczas wizyty goście zapoznani zostali z zasadami rekrutacji oraz z wymogami jakim powinni sprostać kandydaci do służby w Straży Granicznej. Wizyta w Sali Tradycji Formacji Granicznych była okazją do przybliżenia uczniom historii formacji mundurowych, które strzegły polskich granic. Goście mieli także możliwość zobaczyć sprzęt i pojazdy wykorzystywane przez Straż Graniczną w codziennej służbie. Ponadto funkcjonariusz – przewodnik psa służbowego zaprezentował pokaz wyszkolenia swego podopiecznego, a funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zademonstrowali maturzystom swe umiejętności.

Obecnie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest nabór kandydatów do służby. W tym roku planowane jest przyjęcie 17 osób, które służyć będą później w Placówkach Straży Granicznej w Bielsku – Białej, Katowicach – Pyrzowicach, Rudzie Śląskiej i Opolu.

Osoby zainteresowane mogą składać oferty osobiście w komendzie ŚlOSG w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek od godziny 9.00 do 15.00.

Wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod adresem:

http://www.slaski.strazgraniczna.pl/sm/komenda/nabor-do-sluzby-i-pracy/4645,Nabor-do-sluzby-i-pracy.html

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here