Drużyna SP 18 awansowała do finału powiatowego turnieju Tymbarku [ZDJĘCIA]

Drużyna SP nr 18 w Raciborzu awansowała do finału powiatowego turnieju o Puchar Tymbarku

Do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii U12 z SP nr 18 w Raciborzu, ZSP nr 4 Racibórz-Studzienna, SP z Tworkowa.

- reklama -

 

25 października na szkolnym boisku SP nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu odbyły się zmagania piłkarskie, których stawką był awans do finału powiatowego turnieju o Puchar Tymbarku organizowanego w ramach ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii U12 z SP nr 18 w Raciborzu, ZSP nr 4 Racibórz-Studzienna, SP z Tworkowa.

Rozgrywki, jak przystało na rywalizację półfinałową powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, stały na wysokim poziomie. Zawodnicy i trenerzy dokładali wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej, a przede wszystkim wywalczyć upragniony awans… Od pierwszego gwizdka rozgorzała zacięta rywalizacja pomiędzy zawodnikami poszczególnych drużyn piłkarskich. Każdy grał na miarę swoich sił i możliwości, nikt nie odpuszczał do samego końca. Wszyscy wiedzieli, że zwycięzca może być tylko jeden, a stawką jest awans do powiatowego finału turnieju, a następnie reprezentacja zagra na arenie ogólnopolskiej. Zmagania zawodników wspierali i obserwowali rodzice i nauczyciele.

Każda z drużyn rozegrała po dwa mecze 30 minutowe (2×15 minut). Pierwszy mecz pomiędzy SP nr 18 – SP Tworków, zdominowany został przez raciborską drużynę i zakończył się wynikiem 20:0 dla reprezentantów organizatora rozgrywek. W drugim meczu zwycięzca pierwszego, czyli drużyna SP nr 18 zmierzyła się z drużyną ZSP nr 4 Racibórz-Studzienna, podobnie jak w pierwszym meczu zawodnicy SP nr 18 zdeklasowali rywala, wygrywając 28:0. Ostatni mecz rozegrany został pomiędzy SP Tworków, a ZSP nr 4 Racibórz-Studzienna i zakończył się wynikiem 5:2 dla drużyny z Tworkowa.

Faworytem od samego początku była drużyna reprezentująca SP nr 18 w Raciborzu. Gra chłopaków zachwycała od pierwszego momentu wejścia na płytę boiska. Skład SP nr 18: Maxymilian Bulenda, Maxymilian Śliwiński, Maksymilian Marczak, Borys Kopeć, Marcel Wramba, Szymon Petryszak, Piotr Żytki, Dawid Kabat, Bartosz Kula, Aleksander Hylak, trener Wojciech Pytlik. Faworyt finalnie okazała się zwycięzcą, tym samym chłopcy z SP 18 wywalczyli awans do finału powiatowego turnieju w kategorii U12 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

 

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here