W bibliotece rozstrzygnięto konkurs „Racibórz prozą zaczarowany” [ZDJĘCIA]

0
raciborz proza zaczarowany biblioteka frelki
Zespół Frelki.

Najlepsza okazała się praca Krzysztofa Rejmera pt. „Lament Meluzyny albo spowiedź kamiennej głowy”.

W piątek w bibliotece odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany” organizowanego przez bibliotekę i Urząd Miasta Racibórz. W związku z obchodami 800-lecia nadania Raciborzowi praw miejskich uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę związaną z wybranym wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta.

- reklama -

Napłynęło 16 prac z całej Polski, z czego dwie z nich zdyskwalifikowano z uwagi na niespełnienie kryteriów zawartych w Regulaminie. Oprócz dwóch prac literackich z Raciborza w konkursie znalazły się też teksty autorów z regionu: z Borucina, Zabełkowa, Baborowa i Głubczyc, a także utwory z Częstochowy, Krakowa, Poznania, Warszawy, Wieliczki, Ząbków, Łodzi, Morawicy i Koła. Oceniało je jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – dyrektor MiPBP w Raciborzu, dr Janusz Nowak – członek Kapituły Konkursu i Kamila Besz – członek Kapituły Konkursu. Najstarszy autor pracy miał 72 lata, a najmłodszy 15.

Wyniki konkursu:
1. Krzysztof Rejmer „Lament Meluzyny albo spowiedź kamiennej głowy” – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł
2. Sławomir Hanak „Figurka z miśnieńskiej porcelany” – nagroda pieniężna w wysokości 600 zł
3. Wojciech Kowalski „Głód” – nagroda pieniężna w wysokości 400 zł

Wyróżnienia książkowe otrzymały: Agnieszka Polaczyk – „Wety zemsta doprawiane” i Agnieszka Drobna – „W Raciborzu – w pobliżu Strzechy”.

Finał konkursu uświetnił koncert raciborskiego zespołu Frelki ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu pod kierunkiem Aleksandry Fleger, który zaśpiewał m.in. utwory „Jeno mi w tym Raciborzu”, „Na tym raciborskim moście” i „Wele Raciborza”.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here