Szkolenie „Jak ogrzewać czyściej…” w Pietrowicach Wielkich

Ogrzewanie
Ogrzewanie

W poniedziałek odbędzie się szkolenie pod nazwą „Jak ogrzewać czyściej, w zgodzie z przepisami, za przeciętne polskie zarobki?”

13 listopada o godz. 15:30 w Centrum Społeczno-kulturalnym przy ul. 1 Maja 8 w Pietrowicach Wielkich (sala nad biblioteką) odbędzie się szkolenie pod nazwą „Jak ogrzewać czyściej, w zgodzie z przepisami, za przeciętne polskie zarobki?”. Organizatorem jest Urząd Gminy Pietrowice Wielkie.

- reklama -

Na pierwszej części spotkania przedstawiony zostanie Program Ograniczenia Niskiej Emisji realizowany przez Gminę Pietrowice Wielkie, z którego można pozyskać 4000zł dofinansowania do wymiany kotła centralnego ogrzewania

Na drugiej części spotkania, od godz. 16:00, uczestnicy dowiedzą się, jak prosto jest palić bez dymu i jak czyściej ogrzewać nasze domy za przeciętne polskie zarobki. – Po co mi to? Dla pieniędzy – zużyjesz mniej opału lub z tej samej ilości w domu będzie wyraźnie cieplej. Dla zdrowia – dym i smród wydostające się z komina szkodzą zdrowiu. Dla spokoju – skończą się problemy z zapychaniem komina, pożarami sadzy, wybuchami, dokładaniem do pieca w mroźne noce itp., a na zewnątrz nikt nie pozna, ze palisz węglem/drewnem. Możesz zapobiec konfliktom pomiędzy sąsiadami których źródłem często jest wzajemne zadymianie. Dla przyszłości – źle paląc, dajesz argument do wprowadzania coraz to nowych ograniczeń i zakazów palenia węglem i drewnem w imię walki ze smogiem – zachęca UG Pietrowice Wielkie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here