Koncert koreańskiej sopranistki Yeyoung Sohn w Raciborskim Centrum Kultury

Yeyoung Sohn i Oksana Svekl RCK Racibórz
Koncertujące arie barokowe i klasyczne w RCK. Na scenie Yeyoung Sohn i Oksana Svekl

Niebiański głos i spektakularna koloratura to cechy, którymi każdorazowo zachwyca publiczność pochodząca z Korei Południowej sopranistka – Yeyoung Sohn. W RCK towarzyszyć jej będzie pochodząca z Białorusi, pianistka Oksana Svekl.

- reklama -

 

Koncert sopranistki z Korei Południowej Yeyoung Sohn odbędzie się w RCK przy ul. Chopina 30 listopada. Początek koncertu o godz. 19:00. Niebiański głos i spektakularna koloratura to cechy, którymi każdorazowo zachwyca publiczność pochodząca z Korei Południowej sopranistka – Yeyoung Sohn. Tym razem rozbrzmiewać będzie on w przepięknych ariach baroku i klasycyzmu w kompozycjach geniuszy swoich epok – Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Henry Purcell’a i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W koncercie nie zabraknie wirtuozowskich arii koloraturowych, które dla przeciwwagi przeplatać się będą z pięknymi mozartowskimi kantylenami. Yeyoung Sohn śpiewała na wielu znakomitych festiwalach i gościła w pięknych salach koncertowych na świecie, takich jak Centrum Sztuki Fukuoka w Japoni, Daegu w Korei Południowej, Palais de France w Turcji. Koreańskiej sopranistce towarzyszyć będzie niemniej utytułowana, pochodząca z Białorusi, pianistka Oksana Svekla.

Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here