Wyszkoni, Korzonek i Frączek – koncert raciborzanek na finał 800-lecia Raciborza [ZDJĘCIA]

Wyszkoni, Korzonek i Frączek - koncert raciborzanek na finał 800-lecia Raciborza
Wyszkoni, Korzonek i Frączek - koncert raciborzanek na finał 800-lecia Raciborza

Przed publicznością w RCK wystąpiły piękne, utalentowane i pochodzące z Raciborza artystki: Ania Wyszkoni, Marzena Korzonek i Magda Frączek. Taneczne show zaprezentowała z kolei Manuela Krzykała.

- reklama -

 

Powoli dobiega już końca rok jubileuszu 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Z tej okazji przez cały ten czas odbywały się liczne akcje społeczne i wydarzenia sportowo-kulturalne. 2 grudnia, na zakończenie tegorocznych obchodów, w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert, organizowany przede wszystkim w ramach podziękowania dla wszystkich tych, którzy angażowali się w organizację i promocję wydarzeń związanych z 800-leciem nadania praw miejskich Raciborzowi.

Przed publicznością wystąpiły piękne, utalentowane i pochodzące z Raciborza artystki: Ania Wyszkoni, Marzena Korzonek i Magda Frączek. Taneczne show zaprezentowała z kolei Manuela Krzykała.

Koncert prowadziła Magdalena Tabor, aktorka wywodząca się również z Raciborza.

Fot. Anna Łapka

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

Na swoim koncie ma imponującą liczbę przebojów, nagród i wyróżnień oraz około pół miliona sprzedanych płyt. Pochodzi z Tworkowa (powiat raciborski) i, jak wielokrotnie podkreśla w wywiadach, zawsze chętnie występuje przed publicznością w jej rodzinnym mieście.

Kolejną piękną i utalentowaną raciborzanką, która wystąpiła na finał 800-lecia Raciborza, jest Marzena Korzonek.

Na swoim koncie ma wiele cennych nagród, m.in. wygraną w finale Szansy na Sukces, czy konkursie Debiuty na Festiwalu w Opolu. Na pierwszym miejscu stawia rodzinę i pracę zawodową. Bieżące obowiązki nie przeszkodziły jej jednak w wydaniu debiutanckiej płyty „33 i pół” oraz realizacji swoich muzycznych marzeń.

Magda Frączek – kompozytorka, autorka muzyki i tekstów, pianistka, wokalistka, a przede wszystkim jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia.

Jej debiutancki album „Effatha” zyskał wiele nagród i wyróżnień. Obecnie większość swojego czasu przeznacza na wychowanie syneczka Józka.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here