Zabełków: 79-letni kierowca prowadził „na podwójnym gazie”

Policja Racibórz: Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę w Zabełkowie

Starszy mężczyzna jechał swoim samochodem całą szerokością jezdni i bez włączonych świateł. Zatrzymało go dwóch świadków zajścia.

3 grudnia, ok. godz. 17:00 dyżurny raciborskiej komendy został poinformowany o tym, że dwóch świadków ujęło nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Kia. Do zdarzenia miało dojść w Zabełkowie przy ul. Nowej.

- reklama -

Dwóch mężczyzn zareagowało na widok samochodu poruszającego się całą szerokością jezdni i bez włączonych świateł. Świadkowie zatrzymali pojazd, wyjęli pijanemu kierowcy kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomili o tym policję. Na interwencję niezwłocznie skierowani zostali policjanci z raciborskiej drogówki.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 79-letni mieszkaniec Turzy Śląskiej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszających – 79-latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Teraz starszy amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. – Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z karą finansową – wylicza raciborska policja.

Mundurowi kierują również słowa uznania do świadków zdarzenia za ich obywatelską postawę, dzięki której udało się wyeliminować z dalszej jazdy kolejnego kierowcę stwarzającego zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here