Policjanci i diagnosta kontrolowali ustawienie świateł w samochodach

1
Policjanci i diagnosta kontrolowali ustawienie świateł w samochodach
Policjanci i diagnosta kontrolowali ustawienie świateł w samochodach

Raciborska drogówka włączyła się w ogólnopolską kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci uświadamiali kierowcom, jak ważne dla bezpieczeństwa jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu. Podczas działań funkcjonariuszy wspomagał diagnosta ze stacji kontroli pojazdów, który dokonywał profesjonalnych pomiarów przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

- reklama -

Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie o tej porze roku. Zmrok lub niekorzystne warunki pogodowe powodują, że widoczność jest ograniczona. Dlatego bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze odgrywają sprawne światła. To one oświetlają drogę przed pojazdem, znajdujących się na niej pieszych lub rowerzystów. Kiedy działają prawidłowo, kierowca wcześniej zauważy przeszkodę.

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik prowadzi kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do działań włączyli się również policjanci z raciborskiej drogówki. Funkcjonariuszom podczas sobotniej akcji w Raciborzu towarzyszył specjalista ze stacji kontroli pojazdów ,,Madag”, który dokonywał profesjonalnych pomiarów. W ten sposób sprawdzono oświetlenie zewnętrzne kilkudziesięciu pojazdów. Wśród nich siedem miało nieprawidłowo wyregulowane światła mijania. Dodatkowo policjant drogówki odwiedzającym stacje rozdawał elementy odblaskowe i odpowiadał na szereg pytań, które zadawali kierowcy. Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Ecomaniak

    Bardzo dobrze !!! i jeszcze kontrola co jakiś czas samochodów z DPF czy spaliny są ok!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here