Nie wszyscy kierowcy prowadzili trzeźwi po sylwestrze? Policja podsumowała weekend

Racibórz, Kuźnia: W długi weekend policja zatrzymała 5 nietrzeźwych kierowców

Niechlubny rekordzista, który do kontroli drogowej został zatrzymany 1 stycznia w Kuźni Raciborskiej, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W miniony długi weekend raciborscy policjanci ujawnili w sumie 5 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej, bo aż ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, miał 30-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który do kontroli drogowej zatrzymany został w godzinach nocnych 1 stycznia br. w Kuźni Raciborskiej na ulicy Klonowej. Mężczyzna prowadził samochód marki Daewoo Tico.

- reklama -

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i pamiętanie o tym, że po spożyciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, motocykla czy roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami „na podwójnym gazie” jest zabronione przepisami prawa i, co najważniejsze, zagraża zdrowiu i życiu zarówno kierującego, jak i innych użytkowników dróg.

– Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie… – przypomina policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here