Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – co jeszcze w ten weekend?

7
wosp
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Spotkanie Noworoczne w RCK, Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej w Arenie Rafako czy koncert Grupy Bez Nazwy na Zamku Piastowskim – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach.

14 stycznia dla raciborzan przewidziano wiele atrakcji w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- reklama -

Od godz. 13:00 na raciborskim Rynku odbywać się będą pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa technicznego, w tym – widowiskowe rozcinanie samochodów w wykonaniu raciborskich Ochotniczych Straży Pożarnych (Markowice, Brzezie, Sudół, Miedonia). Chętne osoby będą mogły poćwiczyć pierwszą pomoc na fantomach czy skosztować rozgrzewającej, wojskowej grochówki. Nie zabraknie też morsowania w lodowatej wodzie w basenie… O inne atrakcje dla uczestników finału zadbają również: Raciborski Klub OFF-ROAD SRC 4×4, Jednostka Strzelecka 3054 Racibórz, Drengowie Znad Górnej Odry oraz Crazy Club.

W Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 od godz. 12:00 trwać będzie akcja honorowego krwiodawstwa, a od godz. 16:00 rozpocznie się Gala Skazy na Bis oraz WOŚP-owe licytacje.

W granie dla WOŚP włącza się również Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Słowackiego 48, w której przewidziano wiele atrakcji, w tym domową kawiarenkę oraz możliwość rejestracji w Fundacji DKMS – Bazie Dawców Komórek Macierzystych.

Po zmroku Rynek rozświetli tradycyjne, WOŚP-owe Światełko do nieba – o godz. 20:30 dla raciborzan przewidziano widowiskowy pokaz ognia w wykonaniu grupy Labareda Fireshow.

W ubiegłym roku, podczas Finału WOŚP w Raciborzu udało się zebrać zawrotną kwotę 82 024,75 zł, co było absolutnym rekordem w historii WOŚP w mieście. To, jaką kwotę uda się zebrać w tym roku, zależy również od nas.

Racibórz: 26. Finał WOŚP - program

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Żal mi tych dzieci – wolontariuszy którzy się wymarzną. Z tych uzbieranych pieniędzy wiele idzie też do kieszeni organizatorów w centrali. A Łustok – to za co ?

 2. Widać, że tylko potrafisz narzekać! Jak tobie żal,to idź pomóc, a nie wydawać osądy! A co to jest ” Łustok” ? Wytłumacz. Wiem, że chodzi o Woodstock. Na drugi raz jak chcesz marudzić to naucz się poprawnie pisać.

 3. Ty mądralo, zainteresuj się bliżej rozliczeniem tych zebranych pieniędzy przez fundację Owsiaka.
  A ile idzie na organizację Woodstocku ? Co tam się dzieje z młodzieżą? Czy to ma być forma podziękowania wolontariuszom czy hulanka dla tej „złotej młodzieży”?
  Porozmawiaj z rodzicami tych którzy tam jadą a często wbrew opiekunom uciekają z domu, bo tam jest wolność i swawola.

  • Skoro wiesz, co tam się dzieje z młodzieżą, to tam byłaś.A jeżeli siedzi się w domu pod kloszem, to gdzieś trzeba się wyszaleć. W końu mamy 21 wiek, a nie średniowiecze. Trzeba korzystać z życia ile się da, a nie stukać w klawiaturę i narzekać jaki to świat jest be.

 4. Bezkazb – Wypowiadasz się o winie rodziców2. Czy masz swoje dzieci w tym wieku?
  Owsiak stwarza warunki dla tych którzy tam jadą aby się wyszumieć, upić, brać narkotyki i szukać okazji do seksu. Po co to wielkie zbiegowisko? To ma być współczesne spotkanie kulturalne i integralne?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here