G. Lenartowicz do PiS o neonazistach: To wy te zmory wyciągnęliście

2
G. Lenartowicz do PiS o neonazistach: To wy te zmory wyciągnęliście
G. Lenartowicz do PiS o neonazistach: To wy te zmory wyciągnęliście

Nie milkną echa reportażu TVN, w którym w lesie pod Wodzisławiem neonaziści świętowali urodziny Hitlera. W sejmie posłanka Gabriela Lenartowicz (PO) zarzuciła partii rządzącej, że teraz odcina się od ugrupowań skrajnej prawicy, choć wcześniej nie tylko je tolerowała, ale wręcz promowała.

- reklama -

Wystąpienie poseł Gabrieli Lenartowicz wygłoszone podczas 57. posiedzenia sejmu obecnej kadencji (26 stycznia 2018 roku)

Poseł Gabriela Lenartowicz: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Reprezentuję w tej Izbie Śląsk, ziemie: rybnicką, wodzisławską i raciborską. Oto w dniach, kiedy upamiętnialiśmy i przypominaliśmy marsz śmierci, w rocznicę tego marszu, podczas którego pędzono kilkadziesiąt tysięcy więźniów z Oświęcimia w 20-stopniowym mrozie przez naszą umęczoną ziemię, zobaczyliśmy w telewizji, że to nie jest do końca tak, jak nam się wydawało – że na tej umęczonej ziemi faszyzm nie przejdzie.

Niestety dziś w innym świetle patrzymy na ten hejt, który od pewnego czasu był w Internecie, na tych ludzi, którzy byli bohaterami tego reportażu, którzy zostali wpuszczeni na salony i byli promowani politycznie. W tej chwili wszyscy promotorzy nagle zaczynają się ich wypierać: to tylko prywatne ekscesy prezesa stowarzyszenia – bo nawet to stowarzyszenie jest dziś bez winy. To teraz jest dla was tylko problem wizerunkowy: tak naprawdę te ekscesy wykreował TVN i dziennikarze, teraz trzeba tylko to wszystko pozacierać. Cała reszta nie jest według was waszą winą. To wy te zmory wyciągnęliście i pozwoliliście tym ludziom funkcjonować. To wy lansowaliście bohaterów tego reportażu. Oni otwierali listy (Dzwonek) do sejmików. To dziś…

(Wicemarszałek wyłącza mikrofon, poseł przemawia przy wyłączonym mikrofonie)

Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Pan poseł Krzysztof Truskolaski, klub Nowoczesna. Proszę opuścić mównicę.

Poseł Gabriela Lenartowicz: …rzecznik ONR narzeka, mówi, żeby PiS się opamiętał i nie popierał lewaków w tej sprawie. (Oklaski).

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. WkurzonyRaciborzanin

    Jak Pani nie wstyd? Kilku odszczepieńców zrównywać z całym narodem? Dobrze, że Michał Woś ratował honor Raciborza podczas tej debaty! Jego wystąpienie: https://youtu.be/fgFxBwZsRQg

  2. Racibórz

    Ta kobieta nie jest godna reprezentować społeczność ziemi raciborskiej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here