Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie z Lechem Kaniukiem

0
lech kaniuk
Lech Kaniuk.

Jeden z najbardziej cenionych startupowców w Polsce opowie o swojej drodze do sukcesu w biznesie.

15 lutego w godz. 18:00-20:00 w Pubie Raciborska Piwnica (Racibórz, Batorego 5) odbędzie się spotkanie z Lechem Kaniukiem, jednym z najbardziej cenionych startupowców w Polsce, twórcą PizzaPortal.pl czy aplikacji Listonic i iTaxi. Rejestracja na stronie lechkaniuk.evenea.pl.

- reklama -

Lech Kaniuk opowie, jak wyglądały początki jego przygody z przedsiębiorczością, skąd czerpie biznesową wiedzę i co go motywuje do rozwoju własnego biznesu, jak szuka biznesowych okazji, jak metodą prób i błędów buduje się firmę, za którą inwestorzy wyłożyli 120 milionów złotych oraz jak rozwija się firmę – już wspólnie z wspólnikami i inwestorami grupy międzynarodowej w 47 krajach – by doprowadzić ją do debiutu na giełdzie przy wartości 4 mld euro.

Lech Kaniuk już jako 18-latek sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargon Alloys. Jako 20-latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w Szwedzkiej Państwowej firmie ALMI Foretagspartner. W 2006 r. stworzył spółkę KYAB AB, która na podstawie innowacji mierzy wykorzystywanie energii w budynkach. W 2008 r. otrzymał patent za innowacyjną przykrywkę do mikrofalówek. W 2009 r. wydał książę jak iść od pomysłu do komercyjnego produktu.

Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB. W 2009 roku dołączył tam na pełen etat, żeby rozpocząć działalność w Polsce, a dokładnie w Łodzi. Tu Kaniuk założył spółkę córkę. Portal ruszył w styczniu 2010 roku. W ciągu zaledwie 2 lat udało się uzyskać przewagę na polskim rynku, głównie dzięki przejęciu konkurencyjnych podmiotów. W kwietniu 2011 roku PizzaPortal.pl przejął serwis NetKelner.pl. W tym samym roku wykupiono również udziały portalu Szama.pl. To spowodowało zdominowanie polskiego rynku zamówień jedzenia online. Rok 2012 to huczne przejęcie OnlinePizza Norden (w tym także łódzkiego portalu) przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, za które Kaniuk i jego wspólnicy otrzymali 120 milionów złotych.

Sukcesy sprawiły, że Kaniuk stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich startupowców. W 2013 r. otrzymał główną nagrodę w kategorii Wzór Przedsiębiorczości od SF BCC. Wśród nagrodzonych był również Rafał Brzoska, który otrzymał nagrodę w kategorii Siła Przedsiębiorczości.

Kaniuk jest również Członkiem Rady Nadzorczej w spółce, która stworzyła jedną z najpopularniejszych aplikacji w Polsce, Listonic. Od 2013 roku inwestuje razem z Łukaszem Wejchertem w aplikację iTaxi (najpopularniejsza aplikacja do zamawiania taksówki w Polsce). W 2016 roku dołączył do iTaxi w roli Prezesa Zarządu, żeby rozwinąć aplikację w Polsce i wyjść na inne rynki poza polską.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here