Uczniowie poznają specyfikę pracy w firmie Eko-Okna

Racibórz: Młodzież poznaje specyfikę pracy w firmie Eko-Okna

W ramach Dni Otwartych w Eko-Okna S.A., w styczniu siedzibę firmy odwiedziło niemal 320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Od początku roku, w wycieczkach edukacyjnych po kornickim zakładzie udział wzięli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik w Raciborzu, Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim i Zespołu Szkół w Kędzierzynie–Koźlu.

- reklama -

Głównym celem tzw. Dni Otwartych w firmie Eko-Okna jest pokazanie młodym ludziom, jak funkcjonuje największy pracodawca województwa śląskiego. W trakcie spotkań, uczniowie mają okazję do zapoznania się m.in. z samym procesem produkcji okien, organizacją poszczególnych działów zakładu (w tym stanowisk administracyjno-biurowych) oraz możliwościami rozwoju zawodowego, jakie swoim pracownikom oferuje przedsiębiorstwo. Zwiedzającym zapewniany jest również poczęstunek, a szkoły – otrzymują upominki od kornickiego zakładu.

Obecnie EKO-OKNA S.A. zatrudniają niemal 4 tys. pracowników z powiatu raciborskiego, głubczyckiego, wodzisławskiego, rybnickiego i okolic. – W tracie Dni Otwartych pokazujemy młodzieży działanie naszej firmy od środka. Uczniowie obserwują nie tylko, jak wygląda produkcja okien, bądź jak zorganizowane są poszczególne działy firmy, ale również, jakie przedsiębiorstwo oferuje możliwości rozwoju zawodowego. Osoby w wieku ponadgimnazjalnym są obecnie w ważnym i strategicznym momencie swojej edukacji, a także wyboru przyszłej drogi zawodowej. Chcemy pokazać tym młodym osobom, które z pewnością zadają sobie pytania „Co chciałbym/chciałabym robić?” co my, jako pracodawca możemy im zaoferować – mówiła Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w EKO-OKNA S.A. – Dni Otwarte pierwszy raz zorganizowaliśmy w roku ubiegłym i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak poprzednim razem, przedsięwzięcie przeprowadzone zostało w okresie zimowym, ponieważ na halach produkcyjnych jest nieco lżej. Także dzięki temu uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się, jak funkcjonuje nasza firma – wyjaśniła Anna Skrzyńska.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here