Uwaga smog. Zła jakość powietrza w weekend

0
Smog przedszkolaki interpelacja Łęski
Smog

Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

- reklama -

 

W weekend, 10-11 lutego, ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie zła i bardzo zła.  Może nastąpić przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Sprawdź aktualny stan powietrza

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

/j/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here