Dobry start Szymona Dziuby, ucznia SMS Racibórz, w Madrycie

0
Dobry start Szymona Dziuby, ucznia SMS Racibórz, w Madrycie
Dobry start Szymona Dziuby, ucznia SMS Racibórz, w Madrycie

Tegoroczny maturzysta i zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz w indywidualnym starcie wywalczył dobre siódme miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy z wynikiem 4.954 pkt. Z kolegami z reprezentacji Polski U 20 w siedmioboju zajął drugie miejsce

- reklama -

 

Szymon Dziuba – uczeń ZSOMS w Raciborzu – wraz z kolegami z reprezentacji Polski U 20 w siedmioboju zajął drugie miejsce w międzynarodowym, drużynowym wielomeczu lekkoatletycznym, który zakończył się 28 stycznia w Madrycie. Tegoroczny maturzysta i zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz w indywidualnym starcie wywalczył dobre siódme miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy z wynikiem 4.954 pkt.

Polskę w kategorii U 20 reprezentowało trzech zawodników: Aleksy Boroń, Szymon Dziuba oraz Kacper Jastrzębski. W stolicy Hiszpanii rywalizowały zespoły Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Czech i Polski.

W poszczególnych konkurencjach Szymon uzyskał następujące wyniki:

bieg na 60 m. – 7,14 s.

skok w dal – 6,70 m

pchnięcie kulą – 13,71 m

skok wzwyż – 172 cm

bieg na 60 m przez płotki – 8,52 s.

skok o tyczce – 3,81 m

bieg na 1000 m – 2.57,66

– Rekordy życiowe w czterech konkurencjach i uzyskane wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu Szymona, który systematycznie rozwija się. Gratuluję mu serdecznie pierwszego sukcesu w biało-czerwonych barwach – komentuje starty swojego podopiecznego trenerka w ZSOMS Joanna Skalik.

Fot. ZSOMS Racibórz

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here