„Kobieta zmienną jest”. Nowa wystawa na Zamku Piastowskim

0
kobieta zmienna jest zamek
"Kobieta zmienną jest". Nowa wystawa na Zamku Piastowskim.

Na zamku będzie można oglądać prace uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego oraz członków FOTON-u. Odbędzie się też projekcja miniatury filmowej pt. „Moda XX wieku” i pokaz mody w wykonaniu uczennic Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.

8 marca o godz. 17:30 w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii portretowej pt. „Kobieta zmienną jest”. Na wystawie znajdą się prace uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego w ZSO Nr 1 oraz członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON działającego przy Zakładzie Fotografii i Multimediów Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu. Wstęp darmowy.

- reklama -

„Postać kobieca jest marzeniem, nadzieją, pragnieniem…”, jak stwierdza w komentarzu do książki poświęconej historii sztuki Vittorio Sgarbi. Od zarania dziejów po czasy współczesne kobieta była i jest inspiracją, a zarazem tematem dzieł mistrzów wszelkich dyscyplin sztuki. Nie tylko jej uroda, czy wdzięk, ale szerokie spektrum różnorodnych cech sprawia, że wielu twórców próbuje uwiecznić wizerunek swojej muzy w formie rzeźb, malarskich portretów, czy fotografii. Temat ten próbowali zgłębić również uczniowie i studenci dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Program wernisażu wzbogaci projekcja miniatury filmowej pt. „Moda XX wieku” w reżyserii uczennicy klasy III Liceum Plastycznego Zuzanny Walesiewicz oraz pokaz mody w wykonaniu uczennic Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Josepha von Eichendorffa (ZSO Nr 1) w Raciborzu.

Wystawę w dawnej siedzibie Piastów będzie można oglądać codziennie do końca marca. Od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00, a w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

kobieta zmienna jest

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here