Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w marcu

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Wśród propozycji: Kabaret Moralnego Niepokoju – „Maj zaczyna się we wtorek”, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Wieczór Polski, Kabaret Hrabi – „Cyrkuśnik”.

- reklama -

 

10 marca, godz. 15:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Kabaret Moralnego Niepokoju – „Maj zaczyna się we wtorek”
„Maj zaczyna się we wtorek”-taki tytuł nosi najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie ma w nim polityki, jest za to dużo humoru. Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy, że nie tylko my mamy podobne problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku i w Czelabińsku. Dlatego nasz program jest na światowym poziomie. Dlatego zapraszamy na nasz „Maj” ludzi z całego świata (dobrze by było gdyby rozumieli po polsku). Scenografia i kostiumy: Ilona Binarsch. Bilety w cenie 60 i 70 zł.

11 marca, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Przedstawimy państwu dwuczęściowy program w profesjonalnym wykonaniu ponad stuosobowego składu artystycznego zespołu: chóru, baletu i orkiestry. Koncert ukaże nam piękno kultury narodowej, na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu „Śląsk”. W programie znajdują się m.in.: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak-Oberek” czy Polonez-Mazur”. Bilety w cenie 90 i 70 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

14 marca, godz. 17:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
Wieczór Polski
„Arcybiskup Józef Gawlina – polski patriota, duszpasterz, biskup polowy w relacji księdza Stanisława Juraszka”. Program artystyczny przedstawią uczniowie Szkoły Podstawowej im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku. Wieczory Polskie odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawcą i organizatorem jest Zbigniew Ciszek. Wstęp wolny.

17 marca, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” oraz koncert Mieczysława Szcześniaka
Spektakl jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka – w świat jego wyobraźni, instynktów i budzących się uczuć. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowani są najlepsi instruktorzy Raciborskiego Centrum Kultury oraz wielu utalentowanych artystów nie tylko z Raciborza. Projekt łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu). Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK.

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt – solowych i udziały w projektach innych artystów. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Bilety w cenie 60 i 50 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

20 marca, godz. 15:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Kabaret Hrabi – Cyrkuśnik
„Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik”! – lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki – aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług ze swoim najnowszym programem. Bilety w cenie 70 i 60 zł.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj