Świadek uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy

Policja Racibórz: Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

Świadek ujął kierowcę VW Golfa, który poruszał się całą szerokością jezdni. Zatrzymany 44-latek miał w organizmie ponad 2 promile.

Wczoraj, tj. 1 marca, dyżurny raciborskiej policji otrzymał informację o zatrzymaniu na ul. Władysława Reymonta kierowcy, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierujący VW Golfem poruszał się całą szerokością jezdni.

- reklama -

Na miejsce niezwłocznie wysłani zostali policjanci, którzy ok. godz. 11:30 zatrzymali 44-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał.

Badanie na alkomacie potwierdziło przypuszczenia świadka. 44-latek „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu.

– Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka, za wzorową i godną naśladowania postawę, składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla jego odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta – oficjalnie podziękowała raciborska policja i jej komendant, Łukasz Krebs.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj