„Tajemnice transplantacji” w marcowym prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

Biblioteka Racibórz: "Tajemnice transplantacji" na Ibuk Libra

Książka „Tajemnice transplantacji” obala mity i zwiększa świadomość Polaków na temat donacji i transplantacji tkanek, komórek i narządów.

Raz w miesiącu, w ramach akcji „Prezent od Ibuk Libra”, raciborska biblioteka udostępnia dodatkową nowość wydawniczą. W marcu czytelnikom proponowana jest książka „Tajemnice transplantacji” autorstwa Anety Sieradzkiej. Zarówno ten, jak i ponad 2 tys. innych e-booków, można wypożyczyć korzystając z platformy Ibuk Libra zupełnie za darmo.

- reklama -

„Tajemnice transplantacji” to kilkanaście wywiadów z wybitnymi lekarzami oraz pielęgniarkami, mającymi istotny wkład w rozwój polskiej medycyny transplantacyjnej. Wśród rozmówców są transplantolodzy, którzy pięćdziesiąt lat temu przeprowadzali pierwsze przeszczepy, ale też ci, którzy w ostatnich latach zaczęli przeprowadzać pionierskie zabiegi. W rozmowach oddano głos najważniejszym postaciom polskiej transplantologii.

Rozmowy są jak przesłuchania, ukazują ludzkie oblicze lekarzy, wnikają w emocje. Książka przedstawia ich osiągnięcia, determinację i odpowiedzialność. Aneta Sieradzka nie unika pytań kontrowersyjnych, pyta o współpracę ze służbami specjalnymi, procesy, pacjentów, życie rodzinne czy pasje. Ukazuje, że prawo nie zawsze nadąża za rozwojem medycyny, a mimo to – polska transplantologia prezentuje światowe standardy. „Tajemnice transplantacji” obalają mity i zwiększają świadomość Polaków na temat donacji i transplantacji tkanek, komórek i narządów.

Biblioteka Racibórz: "Tajemnice transplantacji" na Ibuk Libra

– Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki – wyjaśnia Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj