Dla Eko-Okna Runners nie ma złej pogody na bieganie [ZDJĘCIA]

0
eko okna runners
Eko-Okna Runners.

W lutym, choć był najkrótszym miesiącem w roku, a pogoda nie rozpieszczała, zawodnicy Eko-Okna Runners dołożyli kolejne medale i dyplomy do swojej kolekcji.

Dziesiątki pokonanych kilometrów, hektolitry potu, walka z własnymi słabościami, ale przede wszystkim satysfakcja z kolejnych sukcesów i startów – zawodnicy Eko-Okna Runners podsumowują biegowe zmagania w lutym. Chociaż każde zawody są ważne, najcenniejsze były w Złotym Stoku, bo walczyli o cenne punkty OCR Polska. Biegacze zawody wybierają z wielką starannością, bo nie chodzi im wyłącznie o rywalizację, ale przede wszystkim dobrą zabawę.

- reklama -

Dlatego w lutym, mimo siarczystych mrozów, postanowili wybrać dość nietypowe zmagania. Zaczęli od startu w 17. Potwornym Biegu Zimowym w Rybniku na 10 km, który odbył się 12 lutego. Tu pobiegło czterech reprezentantów teamu kornickiej spółki. Inni w tym czasie przygotowywali się do jedynego w swoim rodzaju Run or Death. Zmagania odbyły się w stolicy na terenie Fortu Bema. Co było wyjątkowego w tych zawodach? Na trasie zawodnikom towarzyszyli nie tylko rywale, a Zombi, które mocno „przeszkadzały” w dotarciu do mety. – Świetnie przygotowane charakteryzacje i zadania na trasie sprawiają, że zawody są wyjątkowe na skalę Polski, a nawet Europy – mówi Michał Miczek z Eko-Okna Runners. W klasyfikacji open najlepsi z teamu byli Grzegorz Głowczak (zajął 9. miejskie w kat. open) oraz Kamil Wollny i Patrycja Lachocka. Co więcej w klasyfikacji par Kamil z Patrycją zajęli pierwsze miejsce.

Gdy emocje lekko opadły, a Runnersi zregenerowali siły, postanowili wystartować w biegu charytatywnym Dyszka dla Kuby. Przedsięwzięcie odbyło się 18 lutego w Ujeździe. – Kuba to piłkarz UKS Luks z Ujazdu. Młody chłopak, któremu choróbsko próbuje pokrzyżować plany. Chyba nie możemy na to pozwolić? Dlatego byliśmy i tam. W każdym miesiącu staramy się uczestniczyć chociaż w jednym biegu charytatywnym – podkreśla Michał Miczek.

W tym roku Runnersi walczą o biegowego Orła OCR Polska – aby zdobyć wyróżnienie, muszą uzbierać punkty w całym cyklu biegów. Pierwszy z nich pod nazwą Run4Gold odbył się 24 lutego w Złotym Stoku. Pełni motywacji i energii Runnersi podjęli rywalizację. Najlepiej z wyznaczoną trasą poradziła sobie Agata Winczura, zajmując drugie miejsce w kategorii kobiet. Dobrze pobiegli również: Piotr Gucik (w kat. M30 zajął 7. miejsce, open 14.), Adam Dudacy (w kat. M30 uplasował się na 13. pozycji, open 25.), Michał Miczek (w kat. M30 ukończył bieg na 24. miejscu, open 45). Jan Smreka w kat. M20 do mety przybiegł jako 17. W rywalizacji brała udział także Monika Wilczok, zajmując piątą lokatę w kat. K20. W rywalizacji o cenne punkty walczą 34 drużyny, Runnersi po pierwszym biegu zajmują 11. miejsce. Zmagania drużyn można śledzić na stronie ocrpolska.org.

Lutowe zmagania Eko-Runnerrsi zakończyli, pokonując niełatwą crossową trasę podczas VII Biegu Twardziela w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej. – Wystartowaliśmy jako 26. osobowa ekipa. Najlepszy czas uzyskał Krzysztof Czekała, plasując się na 16. miejscu, wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lechocka, zajmując wysokie, szóste miejsce w swojej kategorii – podsumowuje Michał Miczek.

Przed Eko-Okna Runner kolejne zmagania, walka o następne punkty OCR Polska oraz następny bieg charytatywny. Tym razem pobiegną dla Darii z Kietrza.

Fot. Eko-Okna Runners
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here