Uczniowie z Nędzy zbudowali robota podążającego za światłem [ZDJĘCIA]

koderzy nedza
Uczniowie z Nędzy zbudowali robota podążającego za światłem.

W Nędzy odbyła się noc z robotami. Młodzi koderzy nauczyli się sterować robotem-pojazdem, odczytywać dane z czujników i dynamicznie sterować prędkością silników.

W nocy z 2 na 3 marca w szkole w Nędzy odbyło się specjalne spotkanie szkolnych #SuperKoderów. Uczniowie wspólnie przez całą noc składali i programowali roboty-pojazdy, światłoluby i roboty piszące. #SuperKoderzy nauczyli się sterować robotem-pojazdem, odczytywać dane z czujników i dynamicznie sterować prędkością silników, stworzyli robota podążającego za światłem oraz odkryli w robotach pokłady kreatywności, budując robota malującego i rozbudowując go o uchwyt do trzymania flamastra.

- reklama -

Wszystko zaczęło się w październiku minionego roku, kiedy dwunastu uczniów klasy VIb: Emilia Bajer, Dominik Badura, Marceli Buczek, Patryk Bombelek, Jakub Czarnuszka, Mateusz Gregorowicz, Grzegorz Heisig, Adam Knura, Natalia Kocur, Dominika Machecka, Florian Rezner i Kacper Szczygielski oraz nauczycielki Małgorzata Mielnik i Anna Wojtek rozpoczęli pracę z programem edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy. – Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w programie, w którym uczniowie zaczęli konstruować roboty w ramach jednej z sześciu ścieżek – wyjaśnia nauczycielka Anna Wojtek.

Ścieżka Majsterkowicze 2.0 z zestawem LOFI Robot Edubox to system do konstruowania robotów oparty o narzędzia open source, takie jak Arduino i Scratch, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę. Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino (mózgu robota) i elektronicznych modułów można skonstruować swojego pierwszego robota i nadać mu indywidualny charakter. – Zupełnie niezauważalnie można się przy okazji nauczyć podstaw mechaniki, elektroniki i programowania – podkreśla nauczycielka.

Uczniowie z Nędzy już w zeszłym roku mieli okazję rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, ucząc się języka programowania Scratch, który przydał się podczas uruchamiania i kodowania robotów. Co roku szkoła w Nędzy uczestniczy także w Tygodniu Kodowania (Code Week), który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here