
W najbliższy weekend w hali Areny Rafako będą rywalizowały zakłady pracy i służby mundurowe z powiatu raciborskiego.
W dniach 10-11 marca w Arenie Rafako w Raciborzu odbędzie się VIII edycja Siatkarskiego Turnieju Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta. W trakcie rywalizacji drużyn na parkiecie kibice będą mogli wspierać dopingiem swoich faworytów, a w wolnej chwili skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
W ubiegłej edycji najlepsi, po raz drugi z rzędu, okazali się zawodnicy Eko-Okien. W meczu finałowym drużyna ta pokonała zespół Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. W meczu o trzecie miejsce siatkarze SGL Carbon pokonali Henkel.
Harmonogram turnieju:
10 marca (sobota)
8.00-14.00 Faza grupowa gr. A i gr. B
14.00-17.00 Faza grupowa gr. C i gr. D
11 marca (niedziela)
9.00-11.00 Ćwierćfinały
12.00-13.00 Półfinały
13.00-14.00 Mecze o miejsca V-VIII
14.30-15.30 Mecz o III miejsce
16.00-17.00 Finał

Przez cały czas trwania turnieju wszystkich zgromadzonych słodkościami i owocami częstować będzie Raciborek, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji wodą ugasi każde pragnienie. Jak co roku, także i w tym posiłki przygotuje Restauracja Imperia.
Atrakcje pozasportowe:
10 marca
10.00-17.00 zajęcia dla dzieci z animatorem RCK
12.00-16.00 bezpłatne masaże wykonywane przez Gracjana Olaniszyna Od-Nowa i masażystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego nr 1 w Raciborzu
16.30-17.00 przedstawienie dla dzieci przygotowane przez teatrzyk BAJ z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu
11 marca
10.00-11.00 wykład i pokazy dla dzieci – Państwowa Straż Pożarna
11.00-12.00 pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci – WOPR Racibórz
12.00-13.30 wykład i pokazy dla dzieci – Policja
11.00-16.00 zajęcia dla dzieci z animatorem RCK
11.00-16.00 strzelanie z trenażera laserowego – Straż Graniczna
11.00-14.00 bezpłatne masaże wykonywane przez Gracjana Olaniszyna Od-Nowa i masażystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego nr 1 w Raciborzu
14.15-14.25 występ artystyczny zespołu tanecznego Skaza z RCK
15.45-15.55 występ artystyczny zespołu tanecznego Skaza z RCK

oprac. /kp/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







