Policyjna akcja „Smog”: 14 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne

Racibórz: Policja podsumowała działania pod kryptonimem

Podczas wczorajszych działań, raciborscy policjanci skontrolowali prawie 130 pojazdów. Niektóre z nich okazały się niesprawne technicznie.

Wczoraj, tj. 6 marca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu prowadzili akcję pod kryptonimem „Smog”. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa śląskiego.

- reklama -

W sumie, raciborscy stróże prawa skontrolowali 129 pojazdów. Nie stwierdzili nieprawidłowości w omawianej tematyce, jednakże zatrzymali łącznie 14 dowodów rejestracyjnych za inne nieprawidłowości związane ze stanem technicznym samochodów.

W trakcie działań, w ręce policji wpadł również jeden amator jazdy „na podwójnym gazie”. W Szonowicach na ul. Słowackiego mundurowi zatrzymali 37-letniego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here