VIII Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

VII Festiwal Pozytywnych Wartości
VII Festiwal Pozytywnych Wartości

„Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć” – te słowa św. Stanisława Kostki będą myślą przewodnią tegorocznego Festiwalu Pozytywnych Wartości.

Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnością z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach VIII Festiwalu Pozytywnych Wartości. Koncert finałowy odbędzie się 9 maja o godz. 9:00 w szkole w Bieńkowicach. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Festiwalu objęli: Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. bp Andrzej Czaja i Wójt Gminy Krzyżanowice – Grzegorz Utracki.

- reklama -

Myśl główną Festiwalu stanowią słowa patrona dzieci i młodzieży polskiej Stanisława Kostki, którego św. Jan Paweł II na 10-lecie swojego pontyfikatu w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w Rzymie nazwał „patronem trudnych dróg”. Dlatego jego historia młodego życia może być cennym drogowskazem wszystkich dróg, którymi chodzą dziś ludzie młodzi. Staszek Kostka pomimo przeciwności, z jakimi musiał zmierzyć się w swoim młodzieńczym życiu, miał odwagę zawalczyć o swoje marzenia. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi docierał do najbardziej zapomnianych i smutnych miejsc, by czynić tam dobro i budzić nadzieję.

VIII Festiwal Pozytywnych Wartości ma nie tylko dotykać osoby Stanisława Kostki, ale także chce nawiązywać do jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Różnorodna aktywność artystyczna prezentowaną przez dzieci i młodzież ze szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych dla osób z niepełnosprawnością ma wyrażać najbardziej oczywiste i potrzebne wartości potrzebne do budowania świata pełnego zaufania i pokoju miedzy ludźmi. Prezentowane przez uczestników piosenki, tworzone rysunki oraz redagowane prace literackie oraz animowane warsztaty edukacyjno-artystyczne mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego.

Nieodzowną pozytywna wartością całego wydarzenia jest też szeroka integracja osób niepełnosprawnych w środowisku szkolnym, które wspólnie ze swoimi wychowawcami będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość zaprezentowania się w kategorii muzycznej, plastycznej i literackiej.

Równie ważnym elementem VIII Festiwalu Pozytywnych Wartości będzie możliwość udziału uczestników w warsztatach edukacyjno-artystycznych animowanych przez środowiska osób z niepełnosprawnością, twórców oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą (instruktorzy RCK w Raciborzu i MDK Opolu, placówki dla osób z niepełnosprawnością). Na uczestników Festiwalu bez ograniczenia wiekowego czekają również inne ciekawe spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz niespodzianki dla „ciała” i dla „ducha”. Gościem specjalnym VIII edycji Festiwalu Pozytywnych Wartości będzie ks. Jakub Bartczak – raper i autor tekstów, ambasador Światowych Dni Młodzieży 2016, współtwórca projektów realizowanych z takimi raperami jak Tau czy Bęsiu.

Do pobrania: Regulamin VIII Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here